Güncel Haberler

Donald Trump koronavirüs aşısı için müjdeli haberi verdi!

TeknoBH Google Haberler

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs aşısı çalışmalarında sona geldiğini ima ederek bir Tweet attı.

donald-trump-mujdeyi-verdi

Koronavirüs salgını 2020 yılında hayatımızı adeta zehir etmişti. Son dönemlerde yeni normalleşme yapılsa da, uzun süren karantina uygulamaları sonrasında insanların psikolojileri de ciddi anlamda yıprandı. Dünyanın bir çok ülkesinde ikinci dalga tehlikesi yaşanırken, virüsün ne zaman biteceğine dair soru işaretleri gittikçe artmaya başladı. Tüm insanlık müjdeli haberi beklerken, ABD Başkanı Donald Trump‘tan  dün gün içerisinde heyecan yaratan bir aşı Tweet’i geldi.

Donald Trump koronavirüs aşısı için müjdeli haberi verdi!

Geçtiğimiz günlerde ” Çok çok yakın bir zamanda bu aşının duyurulacağını inanıyorum ” şeklinde bir tweet atan başkan Trump, dün konu hakkında bir Tweet attı. ABD başkanı bu sefer kendi resmi hesabından, ” Aşıda harika bir haber!” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Donal Trump‘ın bahsettiği aşı geçtiğimiz günlerde yaklaşık 45 gönüllü üzerinde denendi. Başarılı sonuçlar elde edildiği düşünülen aşıda yan etki olarak çoğu aşıda görülen grip belirtileri saptandı. Diğer yandan aşı çok yüksek oranda antikor üreterek koronavirüs ile mücadelede ciddi avantajlar sağlıyor. Bu anlamdad 27 Temmuz’da 30 bin gönüllü kişide daha testler yapılacağını duyurdu.

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu