Güncel Haberler

Donald Trump TikTok’un satılması için süre verdi!

TeknoBH Google Haberler

ABD Başkanı Donald Trump, Çinli Teknoloji şirketi olan ByteDance’e TikTok’un satılması için 90 günlük bir süre verdi! İşte Detaylar

donald-trump-tiktok-satilmasi-icin-sure-verdi

ABD Başkanı Donald Trump, Sosyal medya uygulaması olan TikTok‘un sahibi Çinli Teknoloji şirketi ByteDance‘in ABD’deki operasyonlarını tamamlaması için 90 günlük bir süre tanıdı. Başkan Trump, satışının gerçekleştirilmesi için tanıdığı bu 90 günlük sürecin içerisinde bitmesi için bir kararname yayımladı.

Donald Trump TikTok’un satılması için süre verdi!

ABD Başkanı Donald Trump yeni bir kararname yayımladı, söz konusu kararname de yer alan açıklamalara göre ByteDance‘ın ABD’nin ulusal güvenliğini tehdit edebileceğine yönelik ” güvenilir kanıtlar ” olduğu ifade edildi. Bu sebepten dolayı TikTok uygulamasının sahibi olan Çinli Teknoloji şirketi ByteDance‘ın, ABD’deki tüm varlıklarını  90 gün içerisinde elden çıkarması öngörüldü.

donald-trump-tiktok-satilmasi-icin-sure-verdi-1

Microsoft veya başka bir Amerikan firması bu sosyal medya uygulaması olan TikTok’un ABD operasyonlarını süre dolmadan satın alırsa, bu yasağın ortadan kalkacağını bizzat ABD Başkanı Donald Trump‘ın daha öncesinde belirttiğini hatırlatalım.

Uzun zamandır Donald Trump ve TikTok’un arasında ki süren gerilimin sadece TikTok ile alakalı olmadığı ve Donald Trump’ın bu olay ile ilgili Çinli Teknoloji şirketi olan ByteDance‘ı Amerika Birleşik Devleti’nden çıkarmak olduğu söyleniyor. ABD Başkanı’nın asıl endişesi ise; TikTok’un büyük ölçüde genç olan kullanıcılara ait kişisel bilgilerinin Pekin’de bir masa üzerinde oturan meşhur bir sunucuya göndermesi. Lakin TikTok, ABD bilgilerini gönderdiği tek sunucuların eyaletlerde ve Singapur’da bulunduğunu ve sunucunun ikinci ülkede yedekleme için kullanıldığı iddiasında bulunuyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu