Güncel Haberler

Dünya Sağlık Örgütü Dikkat Çekici Bir Açıklama Yaptı

TeknoBH Google Haberler

Koronavirüs ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü tarafından korkutucu bir açıklama geldi. Dünya genelinde 1 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüs salgını bitmeyebilir!

dunya-saglik-orgutu-dikkat-cekici-bir-aciklama-yapti

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bazı dönemler olumlu açıklamalar da bulunsalar da genellikle herkesi üzecek bir açıklamalar da bulunuyorlar. Özellikle de aşı sayesinde büyük umutların doğduğu şu günlerde, Dünya Sağlık Örgütü açıkçası olumsuz açıklamalar da bulunuyorlar. Her geçen gün 100 milyon vakaya daha fazla yaklaştığımız şu günlerde pek de haksız sayılmazlar.

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs salgının başından bu yana dünyaya yeterli haber vermemekle çok fazla suçlandı. Bu durumda DSÖ genellikle kötü yorumlar yaparak insanları en kötüye hazırlamaya çalışıyor. Batı Pasifik Direktörü Dr. Takeshi Kasai, ülkelerin aşıya erişiminde sorun yaşanacağını ifade ediyor.

Dünya Sağlık Örgütünden üzücü açıklama geldi

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamalar da kitlesel aşı uygulamalarına 2021 yılının ortasında başlanabileceği ifade ediliyor. Böylelikle belirlenen tarihe kadar salgının devam edeceği kesinleşmiş oldu. Ayrıca açıklamalar da, bu salgının uzun bir süre bitmeme ihtimalinin de olduğu vurgulandı.

dunya-saglik-orgutu-dikkat-cekici-bir-aciklama-yapti-1

Dünya Sağlık Örgütü içerisinde görev yapan Doktor Takeshi Kasi, bazı ilginç detayları da paylaştı. Takeshi, koronavirüs salgının bitmesinin ” tünelin çok uzun olduğunu ancak tünelin ucunda ki ışığın görüldüğünü ” ifade etti. Ayrıca aşıyı bulmanın tek başına yeterli olmayacağını bununla birlikte tüm dünyada ki insanlara ulaştırmanın en önemli etkenlerden birinin olduğunu da dile getirdi. Ayrıca aşının ilk başlarda sadece kısıtlı sayıda insanlara ulaşacak olması salgının uzamasına da neden olacağını açıkladı.

Dünyada ki Sağlık Bakanlıkları DSÖ benzer bir açıklamalar da bulunuyorlar. Bazı ülkeler de ise toplumu daha sakinleştirmek için salgının kısa sürede biteceğini açıklıyorlar. Ancak Dünya Sağlık Örgütü bu duruma daha gerçekçi baktığı için kısa süre içerisinde biteceği düşünülmüyor.

Sizce koronavirüs salgını ne zaman bitecek? Sizler bu konu ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Hem dünya da hem de ülkemizde alınan tedbirler yeterlimi? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu