Güncel Haberler

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama geldi

TeknoBH Google Haberler

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama geldi. Açıklanan sayılar ile birlikte günlük vaya artış sayılarında yeni bir rekor kırıldı. İşte Detaylar

dunya-saglik-orgutu-korkudan-aciklama-geldi

Koronavirüs pandemisi dünya genelinde durmak bilmiyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vaka sayılarında düşüş beklerken, tam tersi olması gittikçe uzmanların gözünü korkutmaya başladı.

Bir dönem ortaya koyulan karantina kuralları sayesinde bir miktar da olsa vaka sayılarında düşüş olurken yeni normalleşmeye geçen ülkeler ile birlikte adeta yeniden patlama yaptı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada günlük enfekte sayıları da bunu doğruluyor. Bu açıklamalara göre vaka sayılarında yeni rekorlar kırılıyor. Bu durum da insanların virüs ile mücadelesinde ki inancını kırıyor.

dunya-saglik-orgutu-korkudan-aciklama-geldi-1

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama geldi

Dünya genelinde normalleşme kararı alan bir çok ülkede hemen hemen vaka sayılarında ciddi artışlar yaşandı. Bu artışlar sonrasında kimi devletler sıkı tedbirlere geri dönme planı yaparken kimileri de yeni normalleşmeye uyum sağlamaya çalışıyor.

Hergün dünyada görülen vaka sayılarını açıklayan Dünya Sağlık Örgütü‘de günlük koronavirüs tablosunu herkese açık bir şekilde yayınladı. Bu verilere göre tüm ülkelerde görülen günlük vaka sayısı 212 bin kişi ile yeni bir rekor kırdı. Bir önceki gün ortaya çıkan enfekte hasta sayısı ise 189 bin civarındaydı.

Koronavirüs tablosunda günlük enfekte sayısında liderlik ABD’de görünüyor. Ülke, son 24 saat içerisinde 53 bin kişinin daha Koronavirüs’e yakalandığını açıklayan ülke gittikçe büyük problemler ile karşı karşıya kalıyor. Günlük en çok vakanın görüldüğü ikinci ülke ise Hindistan görünüyor. Nüfus yoğunluğu ile dikkat çeken ülke, 22 bin kişi ile ABD’nin hemen arkasında yer alıyor. Üçüncü sırada ise günlük 6 bin ile Brezilya bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu