Huawei HaberleriMobil Haberleri

DxOMark’ın Yeni Lideri Huawei Mate 40 Pro Oldu

Teknoloji devi Huawei'nin dün tanıtımını gerçekleştirdiği yeni Mate 40 Pro modeli DxOMark'ın yeni lideri oldu. Yeni cihaz kaç puan aldı?

TeknoBH Google Haberler

Huawei’nin dün gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtılan Huawei Mate 40 Pro, DxOMark’ın yeni lideri oldu! İşte Detaylar

 

huawei-mate-40-pro-sonunda-tanitildi-1

Huawei‘nin dün gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtılan Mate 40 Pro modeli DxOMark testinde yüksek sonuçlar elde ederek 1.sıraya yerleşti. DxOMark’da yeni cihaz ön kamera performans testinde 104 puan alırken, video çekiminde ise 116 puan almayı başardı. Cihaz en iyi video kaydı alan telefon ünvanını da bu puan ile almayı başardı.

DxOMark’ın Yeni Lideri Huawei Mate 40 Pro Oldu

Huawei’nin yeni amiral gemisi modeli Mate 40 Pro’nun ön tarafında çözünürlüğü 13 MP f/2.4 diyaframa sahip bir kamera bulunuyor. Ana kamera ise LEICA yapımı 50 MP ana kamera, 20 MP ultra geniş açılı kamera ve 5x periskop yakınlaştırma ve OIS destekli 12 MP telefoto kamera olmak üzere 3 kamera modülü yer alıyor.

dxomark-yeni-lideri-huawei-mate-40-pro-oldu

 

DxOMark’ın puanlamasına göre Mate 40 Pro arka kamerası fotoğrafta 140 puan, yakınlaştırma da 88 ve video çekiminde ise 116 puan almayı başardı. Huawei’nin yeni amiral gemisi her koşulda iyi pozlama, geniş dinamik aralık ve güzel ten tonları elde edilmesi sğalayan doğru renkler dahil olmak üzere DSLR kamera kalitesine yakın bir fotoğraf çekimi deneyimi sunuyor.

DxOMark Selfie genel puanı 104 olan Huawei Mate 40 Pro, arkadaşı P40 Pro‘yu bir puan ve Asus ZenFone 7 Pro‘yu üç puan geride bırakarak ön kamera sıralamamızda yeni bir numara oldu. Ayrıca 110 puan alarak bugüne kadar ki en yüksek fotoğraf alt puanını almayı başardı.

dxomark-yeni-lideri-huawei-mate-40-pro-oldu-1

Huawei Mate 40 Pro, video testlerinde 4K çözünürlük ve saniyede 30 kare ile test edildiği halde üstün bir performans sergiledi. Bu performans sonucunda bu kategorinin lideri olan Asus ZenFone 7 Pro’nun skoruyla eşleşti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu