Güncel

E-Bebek hacklendi mi?

Online e-ticaret platformu olan E-bebek siber saldırıya maruz mu kaldı?

Çocuklu ailelerin yakından tanıdığı e-ticaret sitelerinden e-bebek üzücü bir olayla gündeme düştü. E-bebek hacklendi mi? İşte Detaylar

e-bebek-sitesi-hacklendimi

E-bebek sitesinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar 5 Temmuz tarihinden bu güne ” Size daha iyi hizmet verebilmek için bakımdayız ” uyarısı ile karşı karşıya kalıyor.

E-Bebek hacklendi mi?

İki gündür aynı uyarının kullanıcılar karşısına çıkması e-bebek‘in ciddi bir sorun ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor. İddialara göre şirketin internet sitesi hacklendi ve veritabanı dahil olmak üzere bütün dosyalar şifrelendi. Dosyaların şifrelenmesi, fidye isteyen hackerlar ile karşı karşıya kalındığını gösteriyor.

e-bebek-hacklendimi

Asıl dikkat çeken durum ise, bazı kaynaklara göre şirketten istenilen fidye tam olarak 300 Bitcon. Türk lirası olarak hesaplamak gerekirse yaklaşık olarak 19 Milyon TL fidye isteniyor. Şirket, bilgisayarlarının, sunucuların fidye yazılımları ile şifrelenerek belirli tutarlar talep edilmesiyle ilk kez karşılaşılmıyor. Lakin, ülkemizde daha önce bu kadar yüksek bir fidye istenmediğini de belirtmek isteriz.

E-bebek hacklendiğini resmi olarak duyurdu

E-bebek sitesinin resmi duyurusu;

e-bebek-sitesi-hacklendi1

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu