Güncel Haberler

e-Devlet Üzerinden Abonelik Fesih İşlemleri Yapılabiliyor

2 Ekim tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kanuna göre, elektronik haberleşme hizmeti aboneliklerinde yeni dönem başlanıyor. Vatandaşlar artık e-Devlet üzerinden abonelik fesih işlemlerini yapabilecekler.

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yeni yayımlanan kanuna göre, e-Devlet üzerinden abonelik fesih işlemleri artık yapılabiliyor.

abonelikler-e-devlet-uzerinden-iptal-edilebilecek-1

Bu ay başında Resmi Gazete‘de yayımlanan kanuna göre, elektronik haberleşme hizmeti aboneliklerinde yeni dönem başlıyor. Abonelik fesih işlemleri 26 Ekim‘den itibaren e-Devlet üzerinden yapılacak.

e-Devlet Üzerinden Abonelik Fesih İşlemleri Yapılabiliyor

Elektronik haberleşme hizmeti aboneliklerinde yapılacak sözleşmeler artık elektronik ortamda yapılabilecek ve bunun akabinde bu işlemlerin iptali de artık yapılabilecek. Yeni düzenleme ile birlikte Elektronik Haberleşme Kanunu‘nda değişikliğe gidilmiş oldu.

e-devlet-uzerinden-abonelik-fesih-islemleri-yapilabiliyor

Geçtiğimiz aylarda taslak olarak karşımıza çıkan yasa, vatandaşların elektrik, su, doğalgaz, internet gibi abonelik iptallerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirmesini mümkün kılıyordu. Bu düzenleme yarından itibaren internet üzerinden yapılabilecek.

Anadolu Ajansı ve shiftdelete.net’in haberine göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme ile, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait abonelikler 26 Ekim Pazartesi gününden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

e-Devlet Kapısı’ndan yapılan fesih başvurusunun hemen ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak. Eğer kullanıcı fesihten vazgeçerse de hizmet veren kurum ekstra faturalandırma yapamayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu