Güncel Haberler

E-Ticarette fahiş fiyat artış dönemine son

TeknoBH Google Haberler

Ticaret Bakanlığı E-Ticarette fahiş fiyat artış dönemine son vermek için yaptığı düzenleme Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte Detaylar

e-ticarette-fahis-fiyat-artis-donemine-son

Ticaret Bakanlığı’nın ” Elektronik Ticarette Güven Damgası Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ’i bugün itibariyle Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

E-Ticarette fahiş fiyat artış dönemine son

Yeni genelgeye göre güven damgası almak isteyen hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcılarının uyması gereken asgari standartlara değişikliğe gidildi. Söz konusu olan hizmet sağlayıcılar, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’a yeni eklenen “ Fahiş fiyat,artışı, stokçular ve Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu‘na ” ilişkin madde ve buna dayanılarak hazırlanan ikincil düzenlemeler ile elektronik ticaret ortamında satışı yasak olan ya da şarta bağlanan ürünlere ilişkin düzenleme ve idari kararlara uygun süreçler tasarlayacak.

Söz konusu madde sayesinde bir mal veya hizmetin satış fiyatında fahiş artış yapılması ve tüketicinin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlere bulunulması yasaklanıyor.

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu