Donanım Haberleri

Efsane Huawei Band 6 Sonunda Resmiyet Kazandı!

TeknoBH Google Haberler

Huawei Band 6 akıllı bileklik son günlerin en tartışılan bilekliklerinden biri diyebiliriz. Xiaomi Mi Band 6’ya rakip olan bu bilekliğin özellikleri ve detayları haberimizde

Efsane Huawei Band 6 Sonunda Resmiyet Kazandı!

 

11 Haziran 2020 yılında tanıtılan Xiaomi Mi Band 5, tüketiciler tarafından bir hayli ilgi görmüştü. Akıllı bileklik serisinin önceki modelleri de, dünya üzerinde en çok tercih edilen akıllı bileklikler arasında yer alıyor. Mi Band 5 modeli de, uygun fiyatı ve sunduğu özellikleriyle ülkemizde hala ilgi görmeye de devam ediyor. Bu kategori de en büyük rakibi olan Huawei ise, Band 4 modelini en son 2019 yılında tüketicilere duyurmuştu.

Xiaomi’nin akıllı bileklik modeli Mi Band 6’nın geçtiğimiz günlerde tanıtılması ile birlikte Huawei’den büyük bir adım geldi. Huawei tarafından uzun bir süre sonra ilk defa akıllı bileklik modeli gördük diyebiliriz. Normal şartlarda en son Band 4 modeli sunulduğu için yeni modelin Band 5 olarak sunulması bekleniyordu.

Huawei Band 6 özellikleri ile neler sunuyor?

Genel tasarımını incelediğimiz zaman Mi Band 6 modelinin daha büyük bir ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliğin büyük bir artısı olduğunu da biliyoruz. Ancak yalnızca bu özellikten değil, fiyatına göre de bir değerlendirme yapmak gerekiyor.

Efsane Huawei Band 6 Sonunda Resmiyet Kazandı!

Ekranı incelediğimiz zaman 1.47 inç boyutunda AMOLED ekran paneli bizleri karşılıyor. Menü geçişleri ve geri çıkma işlemi için yan tarafında fiziksel bir tuş ile karşımıza çıkıyor. Paylaşılan görselleri incelediğimiz zaman, yeni modelin 14 güne kadar normal, 10 güne kadar ise ağır kullanım imkanı sağlayan bir bataryaya sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca bilekliğin şarjı tamamen bitti ise 5 dakikalık bir şarj ile 2 günlük kullanım imkanı mümkün olacak.

Ayrıca Huawei Band 6 modelinin de, kalp atış hızı izleme, uyku izleme, basınç izleme ve 96 farklı spor modu bulunuyor. Xiaomi Mi Band 6 modeli ile kıyaslama yaptığımız zaman, Huawei bilekliğinin daha iyi özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak fiyat performans ürünü olarak inceleme yaptığımız zaman Huawei Band 6 modelinin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. 4 Nisan tarihinde satışa sunulacak olan model, 52 dolar fiyatı ile kullanıcılarına sunulacak. Ancak Mi Band 6 modelinin 35 dolara satışa sunulduğunu belirtelim. Söz konusu iki modelin de ülkemizde satışa sunulması kesin gözüyle bakılıyor. Önümüzde ki günlerde çok daha fazla bilgiye sahip olacağımızı düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu