Güncel Haberler

Artık Elektrik Kesintisi Sms İle Bildirim Yapılacak

TeknoBH Google Haberler

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez müjdeyi verdi, artık elektrik kesintisi sms ile bildirimi yapılacak. Peki nasıl olacak? Tüm Detaylar

Artık Elektrik Kesintisi Sms İle Bildirim Yapılacak

Bildiğiniz üzere gün içerisinde birçok elektrik kesintisi yaşanabiliyor. Böyle durumlarda eğer ki önceden bilginiz yok ise birçok sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Yani bu durumlarda iş yeri sahibiyseniz veya evde yapmanız gereken çok önemli bir işiniz var ise ve o an elektrik kesintisi yaşanırsa çok sorun yaşayabilirsiniz.

Böyle bir mağduriyet yaşanmaması için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı yeni bir dönemin başlayacağını açıkladı. Bu mağduriyetin yaşanmaması için artık elektrik kesintisi sms ile bildirimi yapılacak.

Elektrik Kesintisi Sms İle Bildirimi yapılacak

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği tarafından yapılan olağan genel kurul son derece hareketli geçti. Fatih Dönmez tarafından katılımı da yapılan bu genel kurul da daha çok yeni hizmetlerin bildirilmesi ile akıllarda kaldı. Yeni hizmetler kapsamında elektrik kesintisi olmadan önce kullanıcılara nerede ve saat kaçta kesinti yapılacağı bildirilecek. Böylece kesinti olmadan önce vatandaşlar rahatça önlem alabilecekler. Bakan tarafından yapılan bir diğer önemli açıklama ise sanayi ve ticarethane grubu doşında elektrik tüketiminin teşvik edilmesi gerektiği de ifade edildi.

Artık Elektrik Kesintisi Sms İle Bildirim Yapılacak

Uzaktan sayaç okuma hizmeti yakında geliyor

Bakan tarafından üzerinde durulan bir diğer önemli konu ise otomatik sayaç okuma sistemiydi. Söz konusu sistemin yaklaşık olarak yüzde 48 kullanımı sağlandı. Maliyetlerin düşmesi ve harcanan emeğin daha aza inmesi açısından bu sistemin önemi çok ayrı diyebiliriz. Bu açıklamalar sonrasında sosyal medya platformunda birçok vatandaş bu hizmetten memnun kalacağını dile getirirken bir kesim de elektrik kesintilerinin artık son bulması gerektiğini belirtti. Yeni hizmet ile ilgili olarak sizler en düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu