Otomobil Haberleri

Elektrikli BMW iX Tanıtıldı!

BMW'nin elektrikli yeni SUV modeli çok konuşulacak gibi görünüyor. İşte karşınızda elektrikli BMW iX

TeknoBH Google Haberler

İlk 5G teknolojisine sahip olan elektrikli BMW iX tanıtıldı! İşte karşınızda BMW’nin yeni elektrikli SUV modelinin detayları;

elektrikli-bmw-ix-tanitildi

Emisyon standartlarının otomobil üreticilerini zorluyor olması ve performans konusunda elektrikli araçların avantajlı olması nedeniyle üreticiler artık elektrikli araç piyasasına giriş yapmaya başlıyor.

Elektrikli BMW iX Tanıtıldı! İşte Özellikler

Bugün tanıtılan elektrikli SUV, gücünü 2 adet elektrikli motordan alıyor. Toplam da 500 beygir gücüne sahip olan motorlar sayesinde 0-100 km/s hızlanma süresi 5 saniyenin altına düşmüş durumda.

elektrikli-bmw-ix-tanitildi-1

elektrikli-bmw-ix-tanitildi-2

elektrikli-bmw-ix-tanitildi-3

  Sürücü destek sistemleri ile ilgili çok fazla açıklama yapılmasa da yeni modelde şerit asistanı, çarpışma önleme sistemi gibi özelliklerin bulunacağı söyleniyor. 12.3 inç hayalet kadran ve 14.9 inç dokunmatik medya sistemine sahip olan model, 5G teknolojisine sahip ilk premium araç olarak da gösteriliyor.

  EPA standartlarında 480 km’den fazla menzile sahip olan otomobil, 200 kW DC hızlı şarj ile 10 dakika da yaklaşık olarak 110 km menzil elde ettiği ifade edildi. Aynı zamanda hızlı şarj teknolojisi sayesinde batarya 40 dakika da yüzde 80 gibi bir doluluğa ulaşabiliyor.

  Elektrikli BMW SUV iX fiyat

  Önümüzde ki yılın sonlarına doğru satışa sunulması beklenen elektrikli BMW SUV iX fiyatı 100.000 dolar olacağı ve Tesla’nın elektrikli Model X’inde sağlam rakibi olacağı söyleniyor.

  İlgili Makaleler

  Bir Yorum

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu