Donanım Haberleri

Elektrikli Scooter Xiaomi, Kendine Hayran Bıraktı

TeknoBH Google Haberler

Elektrikli Scooter Xiaomi, düzenlenen etkinlikle Mercedes AMG Edition versiyonu ile adeta kendisine hayran bıraktı. İşte özellikleri ve fiyatı

Elektrikli Scooter Xiaomi, Kendine Hayran Bıraktı

Xiaomi, gerçekleştirdiği etkinlikte Mi TV, Mi 11 gibi birçok ürününü tüketicilere duyurdu. Bu ürünlerden en çok dikkat çeken elektrikli scooter modeli oldu. Mi Electric Scooter Pro 2 modeli Mercedes AMG Petronas F1 Team Edition adı ile tüketici karşısına çıktı. Bahsi geçen modelin ilk tasarımı, geçtiğimiz yıl Temmuz aylarında ortaya çıkmıştı. Tasarım ve özellik konusunda bir hayli fazla iyileştirmeler yapılan model, tanıtıldığı etkinlikte büyük bir ilgi odağı haline gelmeyi başardı.

Ülkemizde elektrikli scooterlar bir hayli fazla ilgi görmeye başladı. Özellikle de Martı, dost gibi kiralanabilir elektrikli scooterlar ülkemizde en çok kullanılan seyyar ulaşım araçlarından biri haline geldi.

Portatif ulaşım araçlarına olan talebin artmasından sonra birçok marka elektrikli scooter üretimleri için çalışmalara başladı. Ülkemizde ise en çok tercih edilen markalardan biri olan Xiaomi, yeni modelini Mercedes iş birliği ile tanıttı.

Elektrikli Scooter Xiaomi ve Mercedes işbirliğinde tanıtıldı

Xiaomi ve Mercedes iş birliğinde tanıtılan elektrikli scooterı incelediğimiz zaman bazı yerlerinde Mercedes logosunu görebiliyoruz. Xiaomi elektirkli scooter modelinde genel olarak deniz mavisi renginin kullanıldığı görülüyor. Arka tekerleğinin yanında ise AMG logosu yer alıyor.

Elektrikli Scooter Xiaomi, Kendine Hayran Bıraktı

Teknik özelliklerini incelediğimiz zaman ise, Temmuz ayında piyasaya sürülen Elektrikli Scooter Pro 2 modeli ile aynı özelliklere sahip diyebiliriz. Yeni piyasaya sürülmesi beklenen Mercedes AMG Edition modelinde, yalnızca tasarım konusunda iyileştirmeler yapılmış. Yani 45 KM’lik menzili olan model 25 km/h hıza kadar ulaşabiliyor. Ayrıca %20’lik eğilime sahip olan bu model sayesinde yokuşlarda çok daha kolay kullanıma sahip olabiliyor.

Elektrikli scooter Xiaomi fiyatı

Xiaomi ve Mercedes iş birliği sürecinde üretilen ve tanıtılan elektirkli scooter’ın fiyatı 799 Euro olarak açıklandı. Ayrıca ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise şuan bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu