Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Elon Musk Clubhouse Yayınını Ne Zaman Yapacak?

TeknoBH Google Haberler

Elon Musk Clubhouse uygulamasında yapacağı canlı yayını ne zaman ve saat kaçta yapacak? Musk, bütün açıklamaları yaptı. İşte Detaylar

Elon Musk Clubhouse Yayınını Ne Zaman Yapacak?

Çok kısa bir süre içerisinde gündeme oturan Clubhouse isimli uygulama, hızlı bir yükseliş yapmaya devam ediyor. Şimdilik sadece iOS kullanıcılarının özel davetiyesiyle birlikte üye olunabilen platform, ünlü isimlere de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ev sahipliği yaptığı isimlerden birisi de Elon Musk.

Gündeme bomba gibi düşen yeni nesil sosyal medya uygulamasından kısaca sizlere bahsedecek olursak;

Clubhouse uygulaması, geçtiğimiz yıl Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş olup, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal medya uygulaması diyebiliriz. Günümüzde ki aktif olarak kullanılan Facebook, Instagram veya Twitter gibi uygulamalarda yapılan fotoğraf paylaşımı, söz konusu uygulamada bulunmuyor.

Clubhouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse uygulamasında, kullanıcılar ilgilerini çeken konular için sohbet odalarına giriş yapıp sesli etkileşim yoluyla tartışmalara dahil olabiliyorlar. Uygulamaya üye olurken beklemek istemiyorsanız, uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan bir davetiye almanız şart. Her geçen gün uygulamanın popülerliği artmaya devam ediyor, 21 Ocak 2021 tarihinden itibaren bir milyar dolar piyasa değerine ulaştı.

Elon Musk Clubhouse yayın tarihini açıkladı

Elon Musk, Reddit olayları ile birlikte SpaceX ve diğer konular hakkında konuşma yapacağını açıklamıştı. Musk, son zamanlarda meydana gelen olaylar hakkında konuşacağı tahmin ediliyor. Bu konuların içerisinde kesinlikle kripto paralara değinecektir. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Twitter hesabının profiline #bitcoin yazmasıyla bir anda bitcoin değerleri tavan yapmıştı. Elon Musk, Clubhouse yayınını Türkiye saati ile sabah 9’da yayınlayacak.

Elon Musk Clubhouse yayınını izlemek istiyorsanız öncelikle bahsi geçen uygulamaya üye olmanız gerekiyor. Üye olmak için gerekli adımları yapmanız gerekiyor. Bu adımları sizler için hazırladık. Dilerseniz Clubhouse nedir ve nasıl üye olunur adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu