Güncel Haberler

Elon Musk, Twitter’da Bitcoin Yazmasıyla Yükselişe Geçti

TeknoBH Google Haberler

Elon Musk, birkaç saat önce resmi Twitter hesabında “Bitcoin” yazmasıyla bitcoin piyasası adeta zirve yaptı. İşte Detaylar

Elon Musk, Twitter'da Bitcoin Yazmasıyla Yükselişe Geçti

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Elon Musk, Twitter hesabını aktif bir şekilde kullanarak piyasalarda etki yaratmaya devam ediyor. Hatırlarsanız kısa bir süre önce WhatsApp’ın Gizlilik Sözleşmesini değiştirme kararından sonra Elon Musk Twitter‘dan Signal uygulamasını önermişti. Bu öneri sonrasında şirketin hisselerinde hızlı bir yükseliş yaşanmıştı.

Elon Musk, kripto para piyasasının en popüler para birimi olan Bitcoin’e yine Twitter üzerinden bir gönderi yaptı ve profilinin açıklama kısmına #bitcoin yazdı. Musk’ın bu hareketi sonrasında Bitcoin piyasasında büyük bir hareketlilik yaşanmaya başlandı.

Elon Musk’tan sonra BTC değeri yaklaşık %15 arttı

Elon Musk, Twitter'da Bitcoin Yazmasıyla Yükselişe Geçti

Ünlü iş adamı, profilini güncelledikten hemen sonra, yeni bir tweet atarak görüşünü destekleyen bir açıklamalarda bulundu. Elon Musk, “Geçmişe bakınca, kaçınılmazdı” ifadelerine yer verdiği tweet’ten hemen sonra, Bitcoin piyasasında büyük bir yükseliş yaşandı. Paylaşılan bilgilere baktığımız zaman, Bitcoin‘de kısa sürede yaklaşık olarak yüzde 15’lik bir artış oldu.

Elon Musk’ın bu hareketi için sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu