Otomobil

Elon Musk ve Jay Leno,Tesla Cybertruck ile tünelde sürüş gerçekleştirdiler!

Elon Musk ve Jay Leno'nun CNBC Prime'da bir araya geldikleri bir programda Tesla Cybertruck ile sürüş yaptılar.

Bilim adamı Elon Musk ve Jay Leno,Tesla Cybertruck ile tünelde sürüş gerçekleştirdiler! İşte Detaylar

tesla-cybertruck-elon-musk-ile-suruse-cikti

Tasarımı aylarca tartışılan Tesla Cybertruck,zaman zaman hala tasarımı tartışma konusu olabiliyor. Avrupa’da bir hayli popüler olan Jay Leno‘nun en son programına katılan CEO Elon Musk, Boring Company‘nin açmış olduğu tünelde sürüş gerçekleştirdiler. Jay Leno ve Elon Musk‘un test tünelinde yaptıkları sürüşte Leno’nun, Cybertruck’tan bir hayli etkilenmiş olduğunu söyleyebiliriz. Satışa sunulmasına daha  çok zaman olan Cybertruck‘ın bazı güvenlik sebeplerinden dolayı her ülkede satışa çıkmayacağı söyleniyor.

Elon Musk ve Jay Leno,Tesla Cybertruck ile tünelde sürüş gerçekleştirdiler!

Cybertruck‘ın  3 opsiyonu ile satışa sunulacak. Bunlar tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere satışa sunulacak. Elektrikli otomobilin en güçlü opsiyonu ise 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıktığı söyleniyor. Cybertruck‘ın 6,3 ton gibi oldukca yüksek bir çekme gücü var. Cybertruck’ın 3 opsiyonu bulunduğu gibi pil konusunda da 3 opsiyon seçenekleri var, bunlar 400 km, 480 km ve en üst paket olarak sunulan 800 km menzil götürüyor.

Tesla Cybertruck, satış fiyatları ise başlangıç paketi 39.900 Dolar diğer opsiyonları ise 49.900 dolar ve en üst paketi 69.900 dolar gibi bir fiyat belirlenmiş. Cybertruck 2021 yılı içerisinde seri üretime geçip, 2022 yılında ile satışa sunulacak duruma gelecek.

Tesla Cybertruck ile ilgili video:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu