Güncel Haberler

Elon Musk, WhatsApp Yerine Signal Uygulamasını Kullanın

TeknoBH Google Haberler

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı sözleşmesini değiştirmesinden sonra bir tepki de Elon Musk’tan geldi. Elon Musk, takipçilerine WhatsApp yerine Signal uygulamasını kullanın çağrısında bulundu. İşte Detaylar

Elon Musk, WhatsApp Yerine Signal Uygulamasını Kullanın

Teknoloji dünyasını az çok takip eden veya sosyal medya uygulamalarını sık kullananların bildiği üzere Mark Zuckerberg kullanıcı verileri konusunda sabıkalı bir isim diyebiliriz. Hatta geçtiğimiz yıllarda bu konudan dolayı Hakim karşısına bile çıktı. Dolayısıyla söz konusu Zuckerberg olduğunda insanlar kişisel verileri konusunda bir hayli şüpheli yaklaşıyorlar.

Hatırlanacağı üzere Mark Zuckerberg kişisel veriler konusunda daha öncede Teknoloji devi Apple ile karşı karşıya gelmişti. Apple kullanıcılarının gizliliğini savunurken, Facebook ise yaptıklarının gizliliğe aykırı olmadığı konusunu savunuyordu.

Ancak Facebook’un son hamlesi ise bardağı taşıran son damla oldu diyebiliriz. Mark Zuckerberg ve ekibi dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın kullanıcı sözleşmesini değiştirme kararı aldı. Bu karar doğrultusunda WhatsApp topladığı tüm kişisel verileri Facebook ve Facebook şirketleri ile paylaşabilecek.

Elon Musk WhatsApp yerine Signal kullanın

WhatsApp’ın yayımladığı kullanıcı sözleşmesi sonrasında tepkiler çığ gibi büyüdü. Facebook’a bir tepki de Teknoloji ve Yazılım dünyasının önemli isimlerinden biri olan Elon Musk‘tan geldi. Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım da takipçilerine “Use Signal” yani Signal kullanın mesajını verdi.

Bildiğiniz üzere Signal uygulaması WhatsApp’a alternatif olarak gösterilen bir anlık mesajlaşma uygulaması. Ayrıca son zamanlarda WhatsApp’a rakip olarak görülen ve popüler hale gelen Telegram’da var.

Bu durumda ne yapmak gerekiyor? Biraz önce sizlere bahsettiğimiz gibi WhatsApp’ın yenilenen kullanıcı sözleşmesini ya kabul etmeniz gerekiyor ya da alternatifi olan Signal veya Telegram‘ı kullanmanız gerekiyor. Tabi ki bu durumda karar sizin.

Ayrıca WhatsApp’ın kullanıcı sözleşmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu