Otomobil Haberleri

Elon Musk’tan Apple İtirafı Geldi! Teslayı Satmak İstedim!

TeknoBH Google Haberler

Elon Musk’tan büyük bir Apple itirafı geldi. Musk, Tesla’nın belirli bir kısmını Apple’a satmayı istediğini resmi olarak duyurdu.

Elon Musk'tan Apple İtirafı Geldi! Teslayı Satmak İstedim!

Elon Musk, Tesla‘yı kısa bir süre önce Apple’a satmaya çalıştığına dair söylentileri sonunda doğruladı. Lakin Apple’ın CEO‘su Tim Cook davet edilen toplantıya bile katılmadı. Tim Cook bu haberler ile ilgili olarak, muhtemelen Elon Musk, Tesla’nın şu anki değerinin onda bir değerine gitmesine izin verdiğini söylediğinden pişmanlık duyuyor ifadesini kullandı.

Apple, otomotiv endüstrisinde kendi girişimini başlattığından bu yana Tesla ile uzun süredir kapalı kapılar ardında rekabet ediyor. Elon Musk, elektirkli otomobil üreticisinin eeski çalışanlarını işe alan Apple ile ilgili bir dönem “Apple Tesla’nın mezarlığıdır” şeklinde yorum bile yapmıştı.

Geçtiğimiz yıllarda Musk’ın, Tesla Model S’in üretimini arttırmakta bir hayli zorluk çektiğinden dolayı Tesla’yı satmaya çalıştığını bildirmişti. Ashlee Vance tarafından yazılan Elon Musk, biyografisinde, Alphabet’in Başkanı olan Musk ve Larry Page’in Tesla’yı satın almak için bir anlaşma yaptıkları, ancak başarısız olduklarından bahsetmişti.

Elon Musk'tan Apple İtirafı Geldi! Teslayı Satmak İstedim!

Tim Cook, Elon Musk ile yapılacak olan toplantıya gelmedi

Tesla‘nın zor zamanlar geçirdiği dönemlerde Elon Musk, rakiplerinden teklif almak zorunda kaldığı için Apple’ın birleşme ve devralma şefi Adrian Perica ile bir görüşme gerçekleştiği söylentileri de mevcut. Tesla tabi o dönemlerde ki zor anlarını atlattı. Hatta Musk Twitter’da, model 3 programının en karanlık günlerinde Tesla’yı satmak için Apple’a ulaştığını doğruladı. Ancak Musk, firmanın satışının ne zaman olacağını belirtmedi

Açıkçası Apple, Tesla’yı satın almak istiyorsa yaklaşık olarak 60 milyar dolar‘ı gözden çıkarması gerekiyor. Apple’ın 2024 yılında otomobil sektörüne de giriş yapacağı söylentileri son 2-3 gündür gündemden düşmüyordu. Bu söylentilerin üzerine Elon Musk’tan da Apple bizi satın alsın açıklamasının gelmesi de, ABD merkezli teknoloji devinin de otomobil sektörüne de giriş yapacağı kesinleşmiş gibi görünüyor.

Kaynak
btgunlugu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu