Oyun Haberleri

Epic Games Store 2020 Yılında Satış Rekorları Kırdı

TeknoBH Google Haberler

Epic Games Store 2020 yılında adeta satış rekorları kırdı. 160 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olan dijital platform, geçtiğimiz yıl 700 milyon dolarlık satış yaptı.

Epic Games Store 2020 Yılında Satış Rekorları Kırdı

Dijital oyun platformun en köklü isimlerinden biri olan Epic Games Store, Şuan da 160 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve ayrıca geçtiğimiz yıl 700 milyon dolarlık bir satış gerçekleştirerek rekor kırdı.

Epic Games Store, 160 milyondan fazla kullanıcıya sahip

Dijital oyun platformunda en büyük rakibi olan Steam‘e karşı her geçen gün büyüyen Epic Games, 160 milyondan fazla kullanıcıya sahip olmasıyla birlikte gücüne güç katmaya devam ediyor. Günlük bazda yaklaşık 31 milyon aktif oyuncu sayısına ulaşan dijital mağaza, 2020 yılında 2019’daki günlük aktivitesine göre yüzde 192’lik bir artış gösterdi. Bir önceki yıl ile oranla iki kattan fazla arttıran Epic Games Store, şu anda bünyesinde 190’dan fazla oyun barındırıyor.

Epic Games Store 2020 Yılında Satış Rekorları Kırdı

Ayrıca Epic Games‘te Rocket League, Borderlands 3, Assassin’s Creed Valhalla, Tony Hawk’s Pro Skater ve Fortnite‘ın geçen yıl satın alınan en popüler oyunlar arasında yer aldıklarını belirtelim. Bu başarılarına rağmen en dişli rakibinin gerisinde kalan Epic Games’in aylık ortalama 120 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip rakibi Steam‘e yetişebilmek için önümüzde ki dönemlerde çok daha iddialı çıkışlar yapması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu