Mobil Haberleri

Exynos 2100, Snapdragon 888’e Rakip Olarak Geliyor!

TeknoBH Google Haberler

Samsung’un amiral gemisi modellerinde kullanacağı Exynos 2100 yonga seti Snapdragon 888’e dişli bir rakip olarak geliyor.

Exynos 2100, Snapdragon 888'e Rakip Olarak Geliyor!

Samsung, piyasaya süreceği akıllı telefon modellerinde Avrupa ve Hindistan bölgelerinde ki Exynos işlemci kullanırken, diğer bölgeler de ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon‘u kullanıyordu. Tüketiciler, akıllı telefon modelinin iki versiyonu da aynı ücreti öderken, farklı bölgeler de ise yaşadıkları için aynı verimleri alamıyorlardı. Hatta özellikle Hindistan ve Avrupa‘da yaşayan Samsung kullanıcıları Exynos versiyonlu modeller ile daha az bir performans alıyordu.

Türkiye’de ki kullanıcılar da bu durumu yaşadıkları için Samsung’a bir hayli şikayet gidiyordu. Örneğin ülkemizde satışı yapılan Galaxy S20 Ultra modeli, Exynos 990 işlemcisinden güç alıyordu. Cihazın Amerika’da satılan versiyonun da ise Snapdragon 865 yonga seti kullanılıyor. Lakin iki işlemcinin de performans testlerini göz attığımız zaman Exynos 990’ın, Snapdragon 865’in bir hayli gerisinde kaldığını görebiliyoruz. Bu durumun farkında olan şirket bir an önce çalışmalara başladı.

Exynos 2100, Snapdragon 888’den çok daha iyi olacağı iddia ediliyor!

Twitter’da IceUniverse isimli ünlü sızıntıcının gayriresmi paylaşımlarına göre, Galaxy S21‘de kullanılacak olan Exynos 2100 yonga seti, Snapdragon 88’den çok daha iyi olacağını iddia ediyor.

Kısa bir süre önce Exynos amiral gemisi işlemcinin Snapdragon 888‘den daha iyi olacağına dair söylentiler mevcuttu . Ancak bu durumu kanıtlayacak herhangi bir sızıntı, belge bulunmuyordu. IceUniverse kullanıcısının paylaşımlarına göre bu durum değişti ve Exynos yonga seti Snapdragon’dan çok daha iyi bir performans sunacak bir amiral gemisi yonga seti üretimini gerçekleştirdi.

Exynos 2100, Snapdragon 888'e Rakip Olarak Geliyor!

12 Ocak tarihinde tanıtılacak olan Galaxy S21 modelinin kullanacağı Exynos 2100 yonga setinin paylaşılan Geekbench 5 performans sonuçlarının resmi olmadığının da altını çizelim. Paylaşımlara göre, Exynos 2100, tek çekirdekli performans testinde 1108 puan alırken, çok çekirdekli testte ise 3693 puan aldığını görüyoruz. Qualcomm’un resmi bilgilerine göre, Snapdragon 888 işlemcisinin GeekBench üzerinde, tek çekirdekli testte 1135 puan, çok çekirdekli testte ise 3794 puan aldığı açıklanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu