Donanım Haberleri

Exynos 2100 Yonga Setinin Tanıtım Tarihi Açıklandı

TeknoBH Google Haberler

Samsung yeni Exynos 2100 yonga setinin tanıtım tarihi, Galaxy S21 serisinden daha önce tanıtmaya hazırlanıyor.

exynos-2100-yonga-setinin-tanitim-tarihi

Samsung’un Galaxy S21 amiral gemisi modellerine güç verecek olan Exynos 2100 yonga setinin tanıtımı 12 Ocak tarihinde yapılması bekleniyor. Ayrıca şirketin Galaxy S21 serisinde Exynos 2100 yonga setinin kullanması bekleniyor.

Exynos 2100 Yonga Seti Snapdragon 888’e rakip olarak geliyor!

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung’un daha önce de işlemci üzerinde çalışmaları olduğu ortaya çıkmıştı. Ancak daha önce ki Exynos’un Snapdragon yonga setlerine daha düşük performans göstermesi büyük tepkilere yol açmıştı.

Şimdi yonga setinin üzerinde çalışmalarını daha da yoğunlaştıran Samsung, bugün de Snapdragon’a rakip olacak yeni yonga seti Exynos 2100‘ün tanıtım tarihini açıkladı. Şirket yeni yonga seti tanıtımında “ Yeni bir Exynos geliyor” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda işlemcinin 12 Ocak tarihinde tanıtılacağı da açıklandı.

Yeni yonga seti hakkında ki iddialara göre, Exynos 2100 yonga seti 2,81 GHz’de çalışan üçlü Cortex-A78 bulunuyor. Aynı zamanda 2,21 GHz’de çalışan dört güç verimli Cortex-A55 çekirdeği ile birlikte 2,91 GHz’e kadar hıza sahip ARM X1 ana çekirdeğine sahip. Ayrıca yonga setinin grafik bölümünde ise Mali-G78 kullanılacak.

Samsung’un Exynos 2100 yonga setinin, Galaxy S21 ailesinde kullanılması da bekleniyor. Ancak yeni modellerin Çin ve Güney Kore’deki versiyonlarında Snapdragon işlemcisi kullanılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu