Güncel Haberler

Facebook, iOS cihazlarda ki Facebook Lite desteğini durdurdu

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Facebook, iOS cihazlarda ki Facebook Lite desteğini durdurdu. İşte Detaylar

facebook-ios-cihazlarda-facebook-lite-durdurdu

Facebook, önceki yıllarda duyurduğu uygun fiyatlı ve donanım gücü yeterli olmayan telefonlarda da Facebook kullanılmasını sağlayan Facebook Lite uygulaması tarihe karışıyor. Facebook Lite’ın hem iOS hemde Android sürümü bulunan uygulama sayesinde telefonun teknik özellikleri yeterli olmayan kullanıcılar da sosyal medya platformunu kullanabiliyordu.Belli özellikleri kullanıma sunan Facebook Lite uygulamasının sonu geliyor.

Facebook, iOS cihazlarda ki Facebook Lite desteğini durdurdu

Şirketin Lite uygulaması, özellikle giriş seviyesinde ki telefonları kullanan kişiler tercih ediyor olsa da Facebook, bundan sonra iOS cihazlarda Lite sürümünü desteklememe kararı aldığını açıkladı. Brezilya’daki bazı iOS kullanıcılarının Facebook Lite uygulamasını başlatmaya çalıştıklarında karşılarında uygulamanın kullanımdan kaldırıldığına dair bir uyarı mesajı aldıklarını açıkladılar. Facebook sözcüsü, MacMagazine’e yaptığı bir açıklamada, ” Az sayıda kullanım ve uygulamalarımızdaki deneyimi geliştirmek için yaptığımız iyileştirmeler nedeniyle artık iOS cihazlarda Facebok Lite’ı desteklemeyeceğiz “ ifadelerine yer verdi.

facebook-ios-cihazlarda-facebook-lite-durdurdu-1

Geçtiğimiz yıllarda Facebook, Lite uygulamasının 200 milyondan fazla aylık kullanıcısı olduğunu iddia etmişti. 2018 yılında Android sürümü için 1 milyardan fazla indirme yaptığını açıklamıştı. Bununla birlikte yıllar geçtikçe yeni akıllı telefonlara yönelen insanlar sosyal medyanın Lite sürümünü kullanmayı bıraktılar.

Android kullanıcılarını şimdilik etkilemiyor

Facebook Lite uygulamasının kapanma kararı şimdilik sadece iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Android kullanıcıları ise Facebook Lite uygulamasına erişim sağlamaya devam edebilecekler.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu