Güncel Haberler

Facebook, kopya uygulamanın fişini çekiyor

TeknoBH Google Haberler

Sosyal Medya platformun lideri olan Facebook, yaklaşık 2 yıl önce TikTok’a rakip olarak getirdiği Lasso uygulamanın fişini çekiyor.

facebook-rakip-uygulamanin-fisini-cekiyor

Sosyal Medya platformun lideri olan Facebook, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarına gönderdiği bir bildirim ile 10 Temmuz tarihinde TikTok’a rakip olarak gelen Losso’nun kaldırılacağını açıkladı.

Facebook, kopya uygulamanın fişini çekiyor

Dünya genelinde kısa sürede popüler uygulama haline gelen TikTok, ve son zamanlar da gündemimize güvenlik sorunları ile adından söz ettirmişti ancak şimdi de Facebook tarafından TikTok rakibi olarak kullanıma sunulan Lasso, beklenilen beğeniyi alamadığı için kullanımdan kaldırılacağı açıklandı.

Facebook‘un popülerliğini arttırmak için geliştirdiği kopya uygulamalardan biri olan Lasso, TikTok’un başarısı üzerine 2018 yılında hayata geçirilmişti. Bahsi geçen uygulama da 15 saniye uzunluğunda videolar çekiliyor  ve şarkılar söylenmesini sağlıyordu, Lasso beklediği ilgiyi göremediği için 10 Temmuz tarihinde kullanımdan kaldırılacak.

facebook-rakip-uygulamanin-fisini-cekiyor-1

Facebook‘un kopya uygulaması olan Lasso, bazı ülkeler de kullanılıyordu. Bu ülkeler, ABD,Meksika,Arjantin,Şili,Peru,Panama,Kosta Rika, El Salvador,Ekvator ve Uruguay‘da kullanılıyordu. Uygulamanın sadece bazı ülkeler de kullanılıyor olması da belki de beklenen popülerliği ve başarıyı yakalayamadı.

 

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu