Güncel Haberler

Facebook, Yeni Uygulamasını Clubhouse’a Benzetiyor

TeknoBH Google Haberler

Clubhouse’a benzer bir uygulamanında Facebook tarafından geliştirildiği açıklandı. Yeni uygulamanın özellikleri ne olacak? İşte Detaylar

Facebook, Yeni Uygulamasını Clubhouse'a Benzetiyor

Son zamanlarda, gerek sosyal medya gerek ise arkadaş ortamlarında Clubhouse uygulamasını sıkça duymaya başladık. Sıkça duyduğumuz sesli sohbet uygulaması Clubhouse nedir?

Clubhouse uygulaması önümüzde ki yılların en popüler sosyal medya uygulaması olarak görülüyor. Odalarda sesli sohbetlerin mevcut olduğu uygulamayı yalnızca sınırlı kişiler kullanabiliyor. Bunun sebebi ise uygulamayı kullanmak isteyen kullanıcıların sadece davetiye sistemi ile üye olabilirler ve o şekilde uygulamayı kullanmaya başlayabilirler. Bu sebeple, ilk olarak çoğunlukla ünlülerin ve davetiye alan insanların kullanmakta olduğu bir sosyal medya uygulaması diyebiliriz. Önümüzde ki yılların en popüler sosyal medya uygulaması olarak da ilerlediğini belirtelim. Geleceğin popüler uygulaması Clubhouse’a Facebook tarafından rakip bir uygulama geliyor.

Clubhouse’a benzer bir uygulama Facebook tarafından geliştirilmeye başlandı

Facebook‘un geliştirmekte olduğu uygulama, aynı Clubhouse sistemi gibi çalışacak. Sesli sohbet amaçlı odaların oluşturacağı uygulamada, konferans şeklinde iletişim gerçekleştirilebilecek. Söylentilere göre Facebook’un yönetimi Clubhouse uygulamasından çok etkilenmiş. Hatta Clubhouse’a benzer uygulama geliştirmek için personellerine talimat verdiği bile söyleniyor.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Clubhouse uygulaması üzerinden canlı yayın gerçekletirmişti. Yaptığı bu canlı yayından sonra Clubhouse uygulamasının takipçilerinde bir patlama yaşandı. Yoğun ilgi gören uygulama, bir anda en popüler sosyal medya uygulaması olmaya başladı.

Facebook, Yeni Uygulamasını Clubhouse'a Benzetiyor

Sosyal medya platformun lideri olan Facebook, Clubhouse uygulamasını çok beğendi ve uygulamaya benzer bir uygulama yapmak için hazırlıklarına çoktan başladı. Söz konusu yeni uygulamanın henüz ismi bilinmiyor. Clubhouse uygulaması şuan için sadece iOS cihazlarda kullanılabiliyor. Yalnız iOS‘a sahip olmanız yetmiyor, cihazınızın en az iOS 13.0 sürümüne sahip olması gerekiyor.

Sosyal medya platformuna farklı bir heyecan katacağı düşünülen Clubhouse’a Facebook tarafından rakip bir uygulama geliyor. Popüler uygulama Clubhouse kısa bir süre içerisinde Android cihazlara da sunulacaktır. Hatırlarsanız Android cihazlara da sunulmuştu ve farklı teknik sorunlardan dolayı kullanıma kapatılmıştı.

Facebook’un yeni sisteminde davetiye sistemi olacak mı yoksa sadece üye olmak yeterli mi olacak bilmiyoruz. Yeni uygulama hakkında bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu