Güncel Haberler

Fahrettin Koca, Koronavirüs Testinin Pozitif Oranını Açıkladı

TeknoBH Google Haberler

Fahrettin Koca, Twitter üzerinden yeni açıklamada bulunarak Türkiye genelinde ve İstanbul’da koronavirüs testinin pozitif çıkma oranını açıkladı.

fahrettin-koca-koronavirus-test-pozitif-oranin-acikladi

Resmi Twitter hesabından koronavirüs ile ilgili Türkiye genelinde ve İstanbul’da gerçekleştirilen çalışmalara dair açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaklaşık olarak 150 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen COVID-19 tarama çalışmasında, rastgele test edilen 1.000 kişiden 2,5’inin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Fahrettin Koca, Koronavirüs testinin pozitif çıkma oranını açıkladı

” Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin.”  diyen Fahrettin Koca, salgın boyunca toplam vaka sayısının 223.315 olduğunu ve bu vakaların yüzde 46’sının İstanbul’da tespit edildiğini hatırlatırken, ” COVID-19 kaynaklı vefatların ise %50,2’si yine İstanbul’da olmuştur” ifadelerini kullandı.

fahrettin-koca-koronavirus-test-pozitif-oranin-acikladi-1

Koronavirüs tarama çalışmasının İstanbul ayağında rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,9’unun koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklayan Fahrettin Koca, İstanbul’daki pozitif test oranının Türkiye genelinde yüzde 13,8 daha yüksek olduğunu belirterek sözlerini bir kez daha yineledi; Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin.

Fahrettin Koca’nın Twitter paylaşımları :

 

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu