Güncel Haberler

Fahrettin Koca Türkiye Aşı Haritasını Paylaştı

TeknoBH Google Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan Türkiye aşı haritasında hangi ilde kaç kişinin aşı olduğu ortaya çıktı. Aşı haritasının detayları haberimizde

Fahrettin Koca Türkiye Aşı Haritasını Paylaştı

Türkiye’de koronavirüs salgınının etkisinin artmasıyla aşılama çalışmaları hız kazanmaya başladı. Bugüne kadar ülkemizde yaklaşık 1 milyon 200 bin kişiye aşı yapıldı. Genel rakamlar paylaşılıyor olsa da hangi ilde kaç kişinin COVID-19 aşısı olduğu tam olarak bilinmiyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın sosyal medya hesabından paylaşılan veriler bu sorunun cevabı oldu.

COVID-19’a dünya genelinde 95 milyondan fazla kişi yakalandı. Gittikçe daha fazla yayılması ve virüsün mutasyona uğraması salgının en çok korkulan yönü diyebiliriz. Ancak yetkililer aşı ile birlikte tüm problemlerin biteceğini düşünüyor. Tabi her ne kadar sosyal mesafe ve maske gibi kurallara uyuluyor olsa da aşının yeri bu salgınlarda her zaman farklı.

Türkiye aşı haritası bizlere ne gösteriyor?

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan aşı haritasını incelediğimiz zaman İstanbul çok ciddi bir ağırlığa sahip. Bugüne kadar sadece İstanbul’da 224 binden fazla kişiye aşı yapıldı. Tabi bu durumda öncelik olarak, bu salgında en başta mücadele veren Sağlık çalışanlarımızdı. Sağlık çalışanlardan hemen sonra yaşlı olarak sayılan bireylere aşı yapılmaya başlanacak.

Fahrettin Koca Türkiye Aşı Haritasını Paylaştı

Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip olan şehri İstanbul’dan hemen sonra ülkemizin başkenti olan Ankara’nın önemli bir konuma sahip olduğunu biliyoruz. Ankara’da bugüne kadar 122 binden fazla kişi aşı oldu. Onlarında büyük bir kısmı sağlık çalışanlarıydı. İstanbul ve Ankara’dan hemen sonra 76000 kişi ile İzmir ve hemen ardından 41000 kişi ile Antalya geliyor.

Kısa bir süre önce Türkiye’ye yeni koronavirüs aşılarının geleceği tarih paylaşılmıştı. Aşı olmayı kabul eden vatandaşlarında aşı olmadan önce rıza formu imzalaması gerektiğini sizlerle paylaşmıştık. Bu durumda önümüzde ki günlerde daha fazla aşının gelmesiyle aşı vurulanların sayılarının da daha fazla artacağı kanaatindeyiz.

Sizler aşı hakkında ne düşünüyorsunuz? Şuan ki veriler sizce yeterli mi? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu