Mobil HaberleriOPPO Haberleri

Fiyatıyla Dikkatleri Çeken OPPO A53s Tanıtıldı

TeknoBH Google Haberler

Oppo, 5G destekli uygun fiyatlı modeli OPPO A53s ile tüketici karşısına çıktı. Fiyatına göre yüksek performans sunması beklenen yeni modelin özellikleri ve fiyatı

Fiyatıyla Dikkatleri Çeken OPPO A53s Tanıtıldı

OPPO, geçtiğimiz yıl A53s modelini piyasaya sürmüştü ve söz konusu seri genellikle Hindistan’da büyük bir ilgi gördü. Tabi bunun temel sebeplerinden biri ise uygun fiyata sahip olmasıydı. Aynı zamanda kamera ve işlemci bazında da beklenenden daha iyi performans göstermesi, modelin ilgi görmesinde ki en büyük etkendi. Aradan bir süre geçtikten sonra Oppo, söz konusu modelin 5G destekli versiyonunu piyasaya sürmek için çalışmalara başladı.

Birçok ülkenin 5G desteğine geçmesi ile birlikte 5G destekli telefonların sayısı arttı. Ancak o modellerin hala yüksek fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. 5G versiyonu ile düşük fiyattan karşımıza çıkan A53s, 5G versiyonu ile de düşük fiyata sunulacak gibi görünüyor. Aynı zamanda ilk olarak da Hindistan’da satışa sunulacak ve daha sonrasında küresel pazarda satıaş çıkması beklenen modelin özellikleri ve fiyatı

Uygun fiyatlı OPPO A53s özellikleri ile neler sunuyor?

Oppo, kısa bir süre önce A74 5G modelini Hindistanda kullanıcılarına sunmuştu. Aradan uzun bir süre geçmeden yeni modelini piyasaya sürmek için Oppo, kollarını sıvadı. 6.5 inçlik damla çentik bir tasarıma sahip olan yeni model, arka tarafında ise dikey olarak konumlandırmış üçlü kamera modülü ile bizleri karşılıyor. Bu kameralar 13 MP ana kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro kamera olarak sıralanıyor. Ön tarafında ise 8 MP değerinde bir selfie kamerası yer alıyor.

Fiyatıyla Dikkatleri Çeken OPPO A53s Tanıtıldı

Oppo A53s’in ekran detaylarına baktığımız zaman, damla çentik tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. Bu ekranın HD+ çözünürlüğünde olduğunu ve 6.52 inçlik bir boyuta sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ekran içi parmak izi okuyucusu, çoğu kullanıcı tarafından sevilen bir özellik diyebiliriz. Ancak Oppo, yeni modelinde kilit tuşuna entegre etmeyi tercih etmiş. Ayrıca parmak izinin kilit ekranında kullanılmasının da maliyet olarak bir hayli düşürdüğünü söyleyebiliriz. Oppo A53s, kristal mavi veya mürekkep siyahı olarak sunulması bekleniyor. Fiyatının ise 200 dolar civarında olması bekleniyor. Ancak hangi ülkelerde satışa sunulacak şuan için bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu