Güncel Haberler

Futbol Maçında Sahaya Giren YouTuber’ın Cezası Belli Oldu

TeknoBH Google Haberler

Futbol maçında sahaya giren YouTuber Deli Mi Ne (Fester Abdü) adına açılan dava sonuçlandı. YouTuber ne kadar ceza aldı? İşte Detaylar

Futbol Maçında Sahaya Giren YouTuber'ın Cezası Belli Oldu

2019 yılında İstanbul Vodafone Park’ta oynanan ve tüm dünyanın gözü üstünde olan UEFA Süper Kupa Finali’nde ilginç bir olay yaşanmıştı. Maçın oynandığı sırada YouTuber olan Deli Mi Ne (Fester Abdü) sahaya girmişti ve güvenlik görevlileri tarafından sahadan çıkartılmıştı. Üzerinde İngilizce küfür yazılı tişörtle sahaya giren YouTuber Ali Abdülselam Yılmaz hakkında açılan dava sonuçlandı. Peki, YouTuber ne kadar hapis cezası aldı?

Futbol maçında sahaya giren YouTuber’a hapis cezası verildi

Sosyal medya platformu YouTube’da yaklaşık 6 milyon aboneye sahip olan ” Deli Mi Ne?” isimli sayfanın sahibi olan Ali Abdülselam Yılmaz yani Fester Abdü, 14 Haziran 2019 tarihinde Beşiktaş Vodafone Park’ta oynanan Liverpool – Chelsea maçında sahaya girmişti.

Üzerinde İngilizce küfür yazılı bir tişörtle sahaya giren YouTuber, daha sonrasında güvenlik görevlileri tarafından sahadan çıkartılmıştı. Maçın oynandığı günün ertesi gününde Ali Abdülselam Yılmaz ile tribünlerden o anların görüntülerini çeken YouTuber arkadaşları Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furkan Yaman gözaltına alınmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan 4 YouTuber ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Futbol Maçında Sahaya Giren YouTuber'ın Cezası Belli Oldu

Yürütülen soruşturma kapsamında Ali Abdülselam Yılmaz hakkında “yasak alanlara girme” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ceza istemi, Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy ve Furkan Yaman hakkında ise, “suça yardım” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açılmıştı.

İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde davanın bugün yapılan duruşmasına sanık Cantuğ Özsoy katılırken diğer sanıkların avukatları temsil etti. Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını sorulan savcı, sanık Ali Abdülselam Yılmaz‘ın isnat edilen suçu işlediğini gösteren polis tutanakları, olay yeri görüntüleri ve somut deliller bulunduğunu belirterek 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme sanıklar Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy ve Furkan Yaman‘ın beraatine karar verdi. Mahkeme sanık Ali Abdülselam Yılmaz’ı “yasak alanlara girme” suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın duruşmada ki iyi halini göz önüne bulunduran mahkeme cezayı 1 yıl 8 aya indirdi. Hükmün açıklanmasını da geri bırakan mahkeme sanık Yılmaz’ın 1 yıl süreyle spor müsabakalarına girmesini de yasakladı.

Kaynak
shiftdelete.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu