Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

GameStop Hisseleri Bir Günde Tavan Yaptı

TeknoBH Google Haberler

GameStop borsayı karıştırmaya devam ediyor. GameStop’un hisseleri birgünde yaklaşık olarak yüzde 100 artarak yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. İşte Detaylar

GameStop Hisseleri Bir Günde Tavan Yaptı

Borsa karışmaya devam ediyor. Reddit’te kullanıcıların örgütlenmesi ile bir anda hisseleri fırlayan GameStop, bu manipülasyondan sonra kendi yerine gelmişti. Ancak geçtiğimiz gün piyasa kapanmadan önce, video oyunu perakendecisinin hisseleri yükselmeye başladı. Yüzde 100 artış ile GameStop’un hisseleri 91,71 dolardan kapandı.

GameStop hisseleri piyasayı karıştırdı

GameStop’un Finans müdürü Jim Bell, dün aniden işten ayrıldığını duyurdu. Insider, şirketin yönetim kurulunun yöneticiye olan “inancını kaybetmesinden” sonra artık dostane olamayacağını açıkladı. Bu istifanın da bu yükselişlerde büyük bir etkiye sahip olduğu düşünülüyor.

Çarşamba günü 91 dolardan kapatan şirketin hisselerinin bugün kaç dolardan açılacağı ise henüz öngörülemiyor. Piyasa bazen böyle olaylara ani tepkiler verip yükselebilir ve sonrasında ise eski yerine gelebilir. Konuyla ilgili net bir şekilde manipülasyon yok bu sebepten dolayı hisselerin Şubat başında ki gibi 350 dolar seviyelerine çıkmayacağı söyleniyor.

GameStop Hisseleri Bir Günde Tavan Yaptı

Bitcoin piyasası borsa şu sıralar çok fazla karışmış gibi görünüyor. Yeni bir düzenin oluşacağı ortada. Bakalım önümüzde ki günlerde bu olaylara benzer olaylar olacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu