Donanım Haberleri

GeForce RTX 3060 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

TeknoBH Google Haberler

NVIDIA GeForce RTX 3060 ekran kartının piyasaya çıkacağı tarih belli oldu. Büyük bir heyecanla beklenen ekran kartının çıkış tarihi nedir? İşte Detaylar

GeForce RTX 3060 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Uygun fiyatlı bir ekran kartı arayan tüketicilerin uzun zamandır merakla beklediği NVIDIA GeForce RTX 3060 ekran kartının çıkış tarihi sonunda belli oldu. Hatta başlangıç fiyatının da açıklandığı iddiaları gündemde. Söz konusu ekran kartının 12 GB VRAM kapasitesi ile geleceği söyleniyor.

RTX 3060, 25 Şubat 2021 tarihinde piyasaya çıkıyor

GeForce RTX 3060 modeli gerçekten tüketiciler tarafında bir hayli fazla ilgi çekici bir model diyebiliriz. Çünkü 12 GB VRAM kapasitesi ile geliyor, bildiğiniz gibi çok daha üst seviye ekran kartı olan RTX 3080 modelinde bile şuan için 10 GB sürümü bulunuyor. Bu durumda gerçektende ilgi çekici bir ekran kartı olduğunu söylemek mümkün.

Beklenen ekran kartı 25 Şubat 2021 tarihinde piyasaya sürülecek. NVIDIA tarafında doğrulandığı söylenen bu tarih aslında çok önceden de sızdırılmıştı. Peki söz konusu ekran kartının fiyatı ne kadar?

GeForce RTX 3060 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

RTX 3060 fiyatı ne kadar?

Söz konusu ekran kartının fiyatı 329 dolar civarında olacağı söyleniyor. Tabi bu fiyat başlangıç fiyatıdır. Orta seviye ekran kartları arasında büyük bir rekâbet olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Fakat koronavirüs salgınından dolayı uzun zamandır ekran kartı stok sorunları yaşanıyor. Umarız ki bu ekran kartı içinde aynı sorunlar yaşanmaz.

Kaynak
donanimarsivi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu