Güncel Haberler

George Floyd olayından sonra unutulmayan olaylar!

TeknoBH Google Haberler

George Floyd‘un ölümü, 25 Mayıs 2020 tarihinde akşam saatlerinde Minneapolis’te 20 dolar sahte banknot ihbarı için gelen polislerden biri olan beyaz polis memuru Derek Chauvin‘in kelepçeli şekilde yere yüz-üstü yatırdığı Afro-Amerikalı şüpheli George Floyd’un boynuna 8 dakika boyunca diziyle baskı uygulayarak ölmesine sebep oldu. George Floyd olayından sonra gündemden düşmeyen resimleri sizlerle paylaşıyoruz

1.Minneapolis’te ırkçı beyazlar sokağa çıktı

george-floyd-gorselleri-1

Paylaştığımız bu resim Minneapolis’ten, ırkçı beyazlar silahlarıyla birlikte sokağa çıkmaya başladılar.Polisin bile giremediği mahallelerde güvenliği sağlamak istediklerini söylüyorlar.Bu olayda bireysel olarak silahlanmak olayın ne kadar ciddi ve büyük bir problemler yaratacağını gösteriyor.

2.Minnesota’da acil durum ilan edildi

george-floyd-gorselleri-2

Resimde ki olayın yaşandığı Minnesota eyaletinin çeşitli bölgelerinde polisle göstericiler arasında çıkan çatışmalar arasında yağmalama ve kundaklama olayları da bir hayli fazla yaşandı. Göstericilerin, personelin güvenliği için boşalttığı bir polis karakoluna girerek binayı ateşe verdikleri haberleri yayıldı.

3. 50’den fazla Gazeteci şiddet gördü

george-floyd-gorselleri-3

Yayılan haberlere göre, polisin attığı plastik mermi ve gaz fişekleri ile 50’den fazla gazeteci yaralandı.

4. Protestolar İngiltere’ye sıçradı

george-floyd-gorselleri-4

ABD’nin Minnesota eyaletinde polis tarafından gözaltına alınırken öldürülen George Floyd için düzenlenen protestolar, İngiltere’ye de sıçradı. Protestocular ” Adalet yoksa, huzur da yoktur ” sloganlarıyla Londra‘da yürüyüş yaptı.

5. Rus basını ABD’nin özgür olmadığı yönünde haber yaptı

george-floyd-gorselleri-5

Rusya’da bir haber kanalı George Floyd’un ölüm anını ve Amerika’da bulunan Özgürlük Heykelini birleştirip,özgürlük konusunda eleştirilerde bulundu.

6. Anonymous Hacker grubun’dan ” Fuck Tha Police ” şarkısı

george-floyd-gorselleri-6

Dünyaca ünlü hacker grubu olan Anonymous, Chicago polis telsizlerinin bağlantısını kestikten sonra ünlü oldschol rap grubu NWA’nın ” Fuck Tha Police ” şarkısını çaldı.

 

Kaynak : listelendin.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu