Güncel Haberler

Getir Yeni Hizmeti Olan GetirÇarşı’yı Duyurdu

TeknoBH Google Haberler

Ürün teslimat uygulaması olan Getir, mahalle esnafından alışveriş yapılmasını sağlayan yeni hizmeti GetirÇarşı’yı duyurdu. İşte yeni hizmetin detayları

Getir Yeni Hizmeti Olan GetirÇarşı'yı Duyurdu

Son dönemlerin en popüler ürün teslimat uygulamalarından biri olan Getir, yeni hizmeti “GetirÇarşı‘yı kullanıcıların hizmetine sunacağını açıkladı. Bu zamana kadar aktif olarak kullanılan Getir mantığından çok daha farklı bir şekilde çalışan GetirÇarşı, kullanıcıların mahallesinde ki esnaftan alışveriş yapabilmesini sağlıyor. Söz konusu yeni uygulama, Türk kültüründe ki önemli hususlardan birine parmak basarak, bugüne kadar ulaşmadığı sayıda kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

GetirÇarşı uygulaması nasıl çalışacak?

GetirÇarşı, kullanıcıların konumlarına göre çalışacak. Bu durumda bir kullanıcı, GetirÇarşı’ya girdiğinde yakın çevresindeki kasap, şarküteri, manav ve kuru yemişçi gibi farklı kategorilerde ki satıcıları görecek. Bu şekilde mahallenizde ki bir esnaftan alışveriş yapma imkanı yakalayan kullanıcı, bu sayede mahalle kültürünün sürdürülmesine ve mahallesinde ki esnafın para kazanmasına da destek olmuş oluyor.

Getir Yeni Hizmeti Olan GetirÇarşı'yı Duyurdu

Yeni uygulama ile ilgili açıklamalar da bulunan kurucu ortak Tuncay Tütek, giderek dijitalleşen dünyada mahalle esnafının da olmasını gerektiğini düşünerek, böyle bir hizmeti devreye almaya karar verdiklerini açıkladı. Türkiye genelinde 2 milyon civarında mahalle esnafı olduğunu belirten Tütek, Türkiye genelinde ki tüm esnafları GetirÇarşı’ya davet ederek, zaten pandemi nedeniyle zorda olan esnafın bu hizmet sayesinde ek gelir elde edebileceğini belirtti.

Getir yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre yeni hizmete dahil olmak isteyen esnafların, bugün itibariyle Getir uygulaması üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuru sürecinin kolay ve hızlı olduğunun altını çizen yetkililer, hizmetin ilk etapta yalnızca İstanbul’a özel olacağını ,ardından da Türkiye genelinde hizmete açılacağını belirtti. Ayrıca uygulama üzerinden kazanılan para esnafların yalnızca 1 iş günü içerisinde hesaplarına transfer edileceğini de belirtmek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu