Güncel Haberler

Göbeklitepe Gizemi Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Göbeklitepe gizemi olan monolitinin sırrı sonunda ortaya çıktı. Göbeklitepe’de birden bire görünen ve ertesi gün ortadan kaybolan monolitinin gizemi ortaya çıktı. İşte Detaylar

Göbeklitepe'nin Gizemi Ortaya Çıktı

Tarih boyu birçok olaya ev sahipliği yapmış Göbeklitepe’nin sırrı hala çözülmüş değil. Netflix’in sevilen dizisi Atiye‘de bile konu olan Göbeklitepe de geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Olayda monolit blok ortaya çıkmış ve ertesi gün ortadan kaybolmuştu. Bu monolitin üzerinde de Göktürk alfabesi ile üzerinde “Gökyüzüne bak Ay’ı gör” ifadesi yer alıyordu. Ancak dediğimiz gibi bu monolit bir anda ortadan kayboldu ve herkes tarafından merak edilmeye başlandı.

Göbeklitepe gizemi monolitinin sırrı ortaya çıktı

Yaşanan bu olayların hemen sonrasında devlet büyüklerinden bir resmi açıklama bekleniyordu ve bugün beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında uzaya gideceğimizi açıkladı. Erdoğan, bu etkinlikte “Milli Uzay Programı’nı dünyaya açıklıyorum ve diyorum ki gökyüzüne bak Ay’ı gör” ifadelerini kullandı.

Göbeklitepe'nin Gizemi Ortaya Çıktı

Erdoğan’ın bu ifadelerinden sonra dünya basınına bile konu olan Göbeklitepe’deki monolitin bir PR çalışması olduğu anlaşıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzay projemiz ile ilgili olarak “Türkiye’nin uzaydaki 10 yıllık vizyon, strateji, hedef ve projelerinin yer aldığı Milli Uzay Programı’mızı bu günlerde meşhur olan sloganıyla tüm dünyaya ilan ediyor ve diyorum ki gökyüzüne bak, Ay’ı gör” dedi.

Göbeklitepe’de yaşanan bu olay ve Türkiye’nin Uzay Programı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu