Otomobil Haberleri

Golf 8 Fiyatı ve Özellikleri Neler?

TeknoBH Google Haberler

Volkswagen’in yeni modeli Golf 8 fiyatı ve özellikleri nelerdir? Türkiye’ye ne zaman gelecek? Ülkemizde ne zaman satışa sunulacak? Tüm Detaylar haberimizde

Golf 8 Fiyatı ve Özellikleri Neler?

Uzun zamandır merakla beklenen Golf 8 modeli sonunda Türkiye’ye geldi. Lansmana özel kampanya ile 300 adet Golf 8, liste fiyatının altında satışa sunuldu. Zaten kısıtlı bir sayıda gelen araçlar daha galeriye girmeden direkt olarak tükendi. Peki yeni Golf 8 fiyatı ne kadar? Türkiye’de hala satışta mı? Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Yeni Golf 8 fiyatı ne kadar?

Yeni Golf 8‘in en ucuz versiyonu 223.000 TL’den başlıyor. Ancak bu fiyata satılan araç manuel. Dolayısıyla çok fazla taliplisi olmayacaktır. DSG şanzımana sahip olan en ucuz Golf modeli ise 314.000 TL‘den satışa çıktı. Tabi arada ki bu uçuk fiyat farkıda tüketicileri bir hayli mutsuz etti.

Otomatik şanzımana sahip olan Golf modelinin ise pahalı olmasının temel nedeni ise bir üst vergi dilimine giriyor olması. Manuel Golf yüzde 50’lik vergi dilimine giriyorken DSG olan Golf ise yüzde 80’lik vergi dilimine tabi oluyor. Söz konusu modelin 147.000 TL olan DSG şanzımanlı Golf 8 için bir ara model üretimi olacak. Aslında bu yöntem çok daha önce uygulanmış bir yöntem diyebiliriz. Bu sebeple fiyat yüzde 50 ÖTV sınırına çekilerek, yüzde 30’luk bir ek ÖTV farkından da kurtulmuş oluyorsunuz. Bu sayede de otomobil fiyatı yaklaşık olarak 50 bin TL gibi bir civarda düşmüş oluyor.

Uygun Fiyatlı Golf 8 Ne Zaman Gelecek?

Normal şartlarda Avrupa’daki otomobil modelleriyle, Türkiye’de kullanılan otomobil modelleri arasında önemli donanım farklıları bulunuyor. Bu donanım farklarının temel nedeni ise ÖTV dilimine takılmak istemeyen üreticilerin, fiyatları düşürmek için bazı donanımları araçtan çıkarmaları gerekiyor. Bu yöntem hali hazırda ülkemizde üretim yapan üreticilerin de başvurdukları bir yöntem. Mesela liste fiyatı yüzde 80’lik dilime giren bir otomobilin, bazı donanımlarını eksilterek yüzde 50’lik dilime kaydırıp, o dilimden satın alabiliyorsunuz.

Eğer ki bizlerin tahmin ettiği gibi olursa DSG Golf 8 fiyatı 260.000 TL seviyelerine kadar düşecektir. Tabi bu durum sadece varsayım. Ayrıca Golf 8’in hala ülkemizde stokları mevcut. Ancak yalnızca kampanyalı fiyattan satılan modeller tükenmiş durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu