Güncel Haberler

Google Chrome, şifre güvenliğiyle ilgili uyarılar verecek

Google Chrome'a gelecek olan yeni özellik ile kullanıcıların şifrelerinin güvenli olup olmadığı konusunda uyaracak

TeknoBH Google Haberler

Chrome Canary sürümünde ortaya çıkan yeni bilgilere göre, önümüzde ki günlerde yayımlanacak olan Google Chrome, güncelleştirmesinde yeni özelliği kullanıcıların şifrelerinin güvenli olup olmadığını kontrol edecek ve güvenli olmayan şifreler için kullanıcıyı uyaracak.

Chromium tabanlı Microsoft Edge’in beklenmedik yükselişine rağmen en popüler web tarayıcısı olmayı sürdüren Chrome, çok yakında yeni bir güvenlik özelliğine kavuşacak. Gelecek olan yeni özelliğe göre kullanıcıların gerçekten güvenli şifrelere sahip olup olmadıklarından emin olmalarını sağlayacak.

Google Chrome, şifre güvenliğiyle ilgili uyarılar verecek

google-chrome-sifre-guvenligi

Google Chrome’ın Canary sürümünde ortaya çıkan Şifre güvenlik kontrolü özelliği, yukarıda ki görselde gördüğünüz üzere tarayıcının Mac, Windows, Linux ve Chrome OS sürümlerinde kullanılabiliyor. Yeni özelliği aktif ettiğiniz taktirde, tüm şifreleri otomatik olarak kontrol edip kullanıcıya bilgi veriyor.

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Edge için yayınladığı bir özellik ile kullanıcıları daha önceden hacklenmiş olan şifreler konusunda uyarmaya başlamıştı. Google‘da Chrome’un yeni özelliği ile birlikte kullanıcılarının kullandıkları şifrelerin zayıf olup olmadığı konusunda uyarmaya başlayacak.

Google’ın şifre güvenlik kontrolü özelliği bütün kullanıcılarda kullanıma ne zaman sunacağı henüz belli değil.

 

Kaynak
Webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu