Güncel Haberler

Google, Erişim Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Google, başta YouTube olmak üzere birçok hizmetinin gün içerisinde bir süreliğine erişim sorunu yaşaması hakkında açıklama yaptı. İşte Detaylar

google-erisim-sorunu-hakkinda-aciklama-yapti

ABD merkezli teknoloji devi Google, gün içerisinde büyük bir problemle karşı karşıya kaldı. YouTube başta olmak üzere birçok hizmeti Google Drive, Gmail, Google Meet, Google Dökümanlar, Google Arama, Google Play, Google Home, Google Haritalar ve diğer Google hizmetleri bir süre erişilemez duruma geldi. Gün içerisinde yaşanan problemleri haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Gün içerisinde Google basın dairesinden Sputnik‘e yapılan açıklamada, teknik sorunlar nedeniyle hizmetlerin durduğu, ardından bir süre sonra tüm Google hizmetlerinin yeniden çalışmaya başladığı belirtildi.

Google’ın erişim sorunu ile ilgili açıklaması:

Google’dan yapılan açıklamada,” Bugün, dahili depolama kotasındaki sorunlar nedeniyle kimlik doğrulama sisteminde aksaklıklar meydana geldi, kullanıcıların sistemde oturum açmasını gerektiren hizmetler, yüksek hata katsayısı verdi. Şu anda tüm hizmetler yeniden çalışmaya başladı” ifadelerine yer verildi.

Google hizmetlerine bir süre boyunca erişilmemesi,  kullanıcıların aklında Türkiye’de hizmetlere ilişkin bir engelleme yapılıp yapılmadığı sorusunu da akıllara getirdi. Ancak kısa bir süre sonra sorunun tüm dünya genelinde yaşandığı, Avrupa ağırlıklı olduğu ve Türkiye’ye ilişkin bir özel erişim sorununun bulunmadı ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu