Oyun Haberleri

Google Stadia artık bütün Android telefonlara geliyor!

TeknoBH Google Haberler

Google, Stadia’ya tüm Android telefonlar üzerinden erişebilme özelliği için çalışmalara başladı.  Detaylar haberimizde;

Google Stadia artık bütün Android telefonlara geliyor!

Teknoloji devi olan Google, oyun platformu Stadia‘ya tüm Android cihazlar üzerinden erişebilme özelliği için kolları sıvadı. Google‘ın Stadia ile olan bulut oyun sevgisi, esas olarak ülke ve cihaz sınırlamaları nedeni ile zor bir başlangıç yapmıştı. Google, daha fazla akıllı telefon için deneysel destek getiriyor. Bu tecrübeyi yaşamak için uygulamayı indirmeniz ve yüklemeniz yeterli olacaktır. Üstelik bir diğer güzel haber ise Stadia üzerinde bulunan tüm oyunlar için geçerli.

Google Stadia artık bütün Android telefonlara geliyor!

Stadia üzerinde ayarlar menüsüne girip sağlayıp “ Experiment ” seçeneğine tıklayın ve ardından ” bu cihazda oyna ” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Stadia’da bulunan yeni dokunmatik kontrol araçları sayesinde, oyun kontrol konsoluna dahi ihtiyaç duymanıza gerek kalmayacak. Google, ayrıca bağımsız çözünürlük kontrolünü de kullanarak, Stadia‘da çözünürlük çıkışınızı oynadığınız her oyunda manüel olarak ayarlayabileceksiniz.

google-stadia-ozellik-getiriyor-2

Google Stadia şimdilik yaklaşık 14 ülkede kullanabilir durumda, bu ülkeler ABD,İngiltere,Belçika,Kanada,Danimarka,Finlandiya,Fransa,Almanya,İrlanda,İtalya,Hollanda,Norveç,İspanya ve İsveç olmak üzere yaklaşık 14 ülkede kullanır durumda.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu