Güncel Haberler

Google Telefon Uygulamasında Yeniliğe Gidiyor

Arama motoru devi Google, telefon uygulamasında yeniliğe gidiyor. Peki bu yenilikle neler var?

TeknoBH Google Haberler

Google, geçtiğimiz günlerde birçok uygulamanın logosunu değiştirdi. Bu değişikliğin arkasına Google telefon uygulamasında yeniliğe gidiyor söylentileri yayıldı. İşte Detaylar

google-telefon-uygulamasinda-yenilige-gidiyor

Bir süredir Google, Gmail, Takvim, Drive, Dökümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Meet ve daha fazla uygulamalarının simgelerinde değişikliğe gidiyor. Google, uygulamalarına ait simgelere şirketin geleneksel renklerden daha fazlasını ekledi. Şimdi ise bir Reddit kullanıcısı, şu anda Google tarafından Google Telefon olarak bilinen uygulamanın yeni simgesinin ve adının görünüşte ne olacağını sızdırdı. Sızdırılan simge ve ad, YouTube’da bulunan bir renklam ile tespit edildi.

Google Telefon Uygulamasında Yeniliğe Gidiyor

Reklama göre, uygulamanın yeni adı Google Çağrı olacak ve simge, yeni Google Voice simgesine benziyor. En büyük farklardan biri ise, telefon ahizesi tasarımının Google’ın dört renginde yapılmış olması. Yeni adın ve simgenin henüz Google Play Store’da kullanılmadığını ve değişikliğin ne zaman yapılacağı bilinmiyor.

google-telefon-uygulamasinda-yenilige-gidiyor-1

Şu anda Google Telefon ismiyle kullanılan uygulamanın yeni adını ve logosunu gösteren reklam, Google’ın ” güvenle yanıt vermenizi sağlar ” dediği uygulamanın “güvenilir” arayan kimliğini vurguluyor. Google şimdi sıradan uygulamaya yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Bu özellik, ücretsiz bir numarayı çevirdikten sonra beklemeye aldığınız da devreye giriyor. Her zaman kullanılan ” Aramaya dön” seçeneğiyle birlikte “Kapatma” istemini göreceksiniz. Aradığınız kişi konuşmaya başladığında ise telefon çalacak ve sizi aramanın artık bekleme de olmadığını da bildirmek için titreşecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu