Mobil HaberleriTeknoloji Haberleri

HarmonyOS İle Çalışacak İlk Telefon Hangisi?

TeknoBH Google Haberler

Huawei tarafından geliştirilmiş olan HarmonyOS işletim sistemi ilk olarak hangi telefonda kullanılacak? Lansman öncesi ilk kullanılacak telefon belli oldu.

HarmonyOS İle Çalışacak İlk Telefon Hangisi?

Huawei, kendi geliştirmiş olduğu işletim sistemi HarmonyOS için test sürecinde son aşamalara geliyor. Akabinde, şirket söz konusu işletim sistemini tanıtacak. Lansmanda tanıtılması beklenen işletim sistemi lansman öncesi ilk olarak hangi telefonda çalışacağı ortaya çıktı. İddialara göre işletim sistemini kullanacak olan ilk telefon P50’ydi. Ancak kısa bir süre önce ortaya çıkan bilgiler bu durumu değiştirdi.

HarmonyOS, Mate X2’de çalışacak ilk telefon olacak

Teknoloji devi Huawei’nin katlanabilir telefonu Mate X2, kendi işletim sistemini kullanacak ilk telefon olacak. Mevcut durumda Android 10 ile çalışan cihaz, güncelleme ile HarmonyOS işletim sistemine geçiş yapacak. Ayrıca bu bilgiyi ortaya çıkartan sızıntı, işletim sisteminin duyurusu için de yakın zamanı işaret etti.

HarmonyOS İle Çalışacak İlk Telefon Hangisi?

İddialara göre 31 Mart tarihinde son beta güncellemesi ile Huawei son düzlüğe giriyor. Sızıntılara göre Huawei, HarmonyOS’i Nisan ayında tanıtacak. Bu tanıtımın hemen ardından Mate X2 modeli haricinde olan tüm modellere söz konusu güncelleme gelebilir.

Huawei Mate X2 özellikleri

Söz konusu yeni güncellemeyi alacak olan ilk telefon Huawei Mate X2 özelliklerine gelecek olursak, 2480 x 220 çözünürlükte 8 inç ekrana, dış tarafta ise 2700 x 1160 çözünürlükle 6.45 inçlik bir ekran kullanıcıları karşılıyor. Aynı zamanda OLED teknolojisine sahip her iki erkan için de 90Hz ekran yenileme hızı yer alıyor.

HarmonyOS İle Çalışacak İlk Telefon Hangisi?

Karbon fiber kasaya sahip olan katlanabilir telefon sağlam ancak hafif bir yapıya sahip diyebiliriz. Android 10 işletim sistemine sahip olan telefon Nisan ayından itibaren Huawei’nin kendi işletim sistemi HarmonyOS‘a geçiş yapacak.

Söz konusu model gücünü Kirin 9000 yonga setinden alıyor, 8 GB RAM ve 4.400 mAh pil kapasitesine sahip olduğunu da belirtelim. Ayrıca bu pil 55W‘a kadar hızlı şarj ile öne çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu