Güncel Haberler

HAVELSAN İnsansız Kara Aracı Özelliklerini Duyurdu

HAVELSAN tarafından Ağustos ayında duyurduğu ve yıl sonuna kadar hazır olacağını açıkladığı insansız kara aracı sisteminin özelliklerini açıkladı.

TeknoBH Google Haberler

havelsan-insansiz-kara-araci-ozelliklerini-duyurdu

Ağustos ayında HAVELSAN tarafından yıl sonuna kadar hazır olacağı açıklanan insansız kara aracı sisteminin özellikleri açıklandı. İşte yeni savunma aracımızın özellikleri

HAVELSAN insansız kara aracı özellikleri

İnsansız hava araçları ile terör örgütleri karşısında ciddi üstünlük sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için hazırlanan yeni savunma aracı özellikleriyle dikkatleri çekmeyi başardı.

HAVELSAN insansız kara aracı sistemi 450 KG yüksüz, 650 KG toplam ağırlıkta bulunuyor. Otonom sürüş ile görev kabiliyeti bulunan insansız kara aracı, 7.62 mm uzaktan kumandalı silah sistemine de sahip. KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) silah sensörü ile tehlikeleri tespit edenilen aracın üzerinde robotik kol yer alıyor.

İnsansız kara aracının özellikleri tabi bunlarla kısıtlı değil. HAVELSAN’ın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre aracın diğer özellikleri yakında açıklanacak.

Seri üretime sayılı günler kala testlerin kar, çamur, yağmur ve arazi ortamlarında gerçekleştirildiği ve başarıyla tamamlandığı da ifade ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu