Güncel Haberler

Her eve 100 Mbps internet haberi geldi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'dan müjdeli haber geldi!

TeknoBH Google Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu her eve 100 Mbps yüksek hızlı internet haberi geldi! Detaylar haberimizde

her-eve-internet-müjdesi

 

Türkiye‘de internet hızlarıyla ilgili yaşanılan problemler, yapılan şikayetler artık son bulabilir. Büyük şehirlerde çok büyük problemler olmasa da Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşanılan internet hızlarıyla ilgili problemler gittikçe fazlalaşmaya başladı. Bu sorunların geneli bulunduğumuz konumda istediğimiz internet hızını destekleyecek bir altyapının olmamasıydı. Sizler evinize 100 Mbps internet almak istiyorsunuz ancak altyapınızın maksimum desteklediği hız ise 16 Mbps olduğu söyleniyor. Bir oyuncu olarak söylemek isterim ki böyle bir durumda yaşadığınız hayal kırıklığının büyüklüğü ölçülemez oluyor.

adil-karaislamoğlu-internet-hizi

Her eve 100 Mbps internet haberi geldi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ” 2023 yılında her yerden herkese genişbant” ilkesiyle hareket ederek, Türkiye genelinde ki her evde en az 100 Mbit/Sn hızda genişbant hizmeti sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi. Önümüzde ki 3 yıl içerisinde köylerde olan evlerde bile 100 Mbps internet kullanılabilir olması çok güzel bir gelişme olacağını söyleyebiliriz.

Altyapı çalışmaları bittikten sonra internet tarifeleri de daha uygun fiyatlarda sunulursa kullanıcılar daha hızlı bir internetin tadını çıkartacaklardır diye düşünüyoruz. Bakanlık altyapı çalışması yaparken tabi ki sizlerde evinizin alt yapısına baktırmanız gerektiğini düşünüyoruz , ilerleyen süreçlerde altyapınızın 100 Mbps destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz gerekecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu