Otomobil Haberleri

Honda’dan yeni otomobil mi geliyor?

TeknoBH Google Haberler

Japonya tabanlı otomobil üreticisi Honda’nın yapmış olduğu patent başvurusu, sevenlerini heyecanlandırmaya başladı. İşte detaylar

honda-sevenlere-mujde-yeni-otomobil-geliyor

Dünya genelinde fazlasıyla sevilen otomobil markası olan Honda, yapmış olduğu patent başvurusu ile gündeme geldi. Bu başvuru sonrasında akıllara şu soru geldi. Honda’dan yeni otomobil mi geliyor? Yapılan patent başvuru sonrasında Japonya merkezli otomobil üreticisinin yeni otomobiline dair olan dedikodular gittikçe artmaya başladı. Bu durumda şirket, bir zamanlar büyük beklentiler ile üretimini gerçekleştirdiği fakat satış rakamlarında istediğini alamadığı CR-Z modelini yeniden üretecek. 2016 yılında üretimini tamamen durdurduğu CR-Z modeli bir aksilik yaşanmaz ise ilerleyen zamanlarda tekrardan sevenleriyle buluşacak diyebiliriz.

Honda’dan yeni otomobil mi geliyor?

Geniş hayran kitlesine sahip olan Honda‘nın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne 29 Temmuz tarihinde yapmış olduğu patent başvurusu büyük ses getirdi. Yapılan haber doğrultusunda Honda, gelişen teknoloji ile beraber yeni motor seçeneklerini sevenleriyle buluşturmayı planlıyor. 

honda-sevenlere-mujde-yeni-otomobil-geliyor-1

Şirketin bunun için büyük beklentiler ile üretimini yaptığı ancak istediği satış rakamlarını yakalayamayan CR-Z modeline dair yöneleceği de ifade edilenler arasında. Bu durumda 2016 yılında üretimini durdurulan modelin yeni nesil üretimleri önümüzde ki senelerde asfaltta olabilir. 2011 yılı dahil olmak üzere 6 sene boyunca üretilen CR-Z, gerek tasarımı gerekse hibrit motoru ile dönemin dikkat çeken otomobillerinden biriydi. Popülerliği giderek azalan modelin satış rakamları bir dönem 500’ün altına inince şirket çareyi üretimini durdurmak ile bulmuştu. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu