Mobil Haberleri

Honor, Google Servisleri İle Tekrardan Anlaşma Yaptı

TeknoBH Google Haberler

Honor, Google servisleri ambargosundan sonra tekrardan bir anlaşma yapmak için adım attı. Şirket yeni modellerini artık Google ortaklığında sunabilir. İşte Detaylar

Honor, Google Servisleri İle Tekrardan Anlaşma Yaptı

Bildiğiniz üzere Honor, daha öncelerinden Huawei’nin alt markasıydı ve o dönemlerde ABD tarafından Google servislerinin kullanılması yasaklanmıştı. Yaptırımlara uğrayan şirket, kendi markalarında AppGallery kullanmaya başladı. Dışarıdan bir göz olarak bu durumu incelediğimiz zaman bu durumun ne kadar zor olduğunu görüyoruz ancak Huawei gibi büyük bir şirket için zor olmamıştır. Zaman zaman zorluklar yaşıyor olsa da, kendi markasına ait uygulama mağazası ve Google servisleri olmadan da başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Honor, Google servisleri ile tekrardan anlaşma yapacak

Honor, geçtiğimiz aylarda Huawei ile yollarını ayırarak bağımsız bir marka olarak yoluna devam etmek istediğini açıklamıştı. Honor ve Huawei ilişkilerini kestikleri için ABD tarafından uygulanan yaptırımlar Honor için son bulabilir. Honor’un CEO’su George Zhao, söz konusu Google anlaşmaları için masaya oturduklarını açıkladı. Google ile eski ortaklığın devam etmemesi için herhangi bir sorunun olmadığını da belirtti.

Honor, Google Servisleri İle Tekrardan Anlaşma Yaptı

Honor‘un piyasaya sürdüğü son amiral gemisi modeli Honor V40 beklenen ilginin çok daha fazlasıyla karşılandı. Geçtiğimiz hafta tanıtılan model, kullanıcılarının ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştı. Honor ve Huawei arasında ki ilişki kesildikten sonra ki piyasaya sürdüğü ilk model olan V40 hali hazırda Google servislerini kullanıyor. Ancak bu durum sadece V40 modeline özel bir izin mi bilinmiyor. Honor tarafından yapılan resmi bir açıklamanın olmadığını belirtelim. Ancak bu anlaşmanın yapılmaması için de herhangi bir engelin de olmadığını belirtelim.

Şirket, son zamanlarda Intel, AMD, Qualcomm ve MediaTek gibi büyük şirketler ile anlaşmalar yaptı. Bu anlaşmaları da resmi olarak duyurdu. Bu sebeple Google ile yapacağı bir anlaşmayı da resmi olarak duyuracağını düşünüyoruz.

Hali hazırda Google servislerinden yararlanan Honor V40 modeli, Global modeliyle birlikte Google destekli olarak diğer pazarlara sunulacak mı şuan için bilinmiyor. Ancak Google ile görüşmelerini sürdüren Honor, kısa bir süre içerisinde anlaşma sağlayacaklarını düşünüyoruz. Bu anlaşma sonrasında şirket tarafından da resmi bir açıklama yapılacaktır. Konu ile ilgili yeni gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu