Donanım HaberleriHuawei Haberleri

Huawei akıllı saat satışında liderliğe oynuyor!

TeknoBH Google Haberler

Giyilebilir teknoloji pazarında önemli bir isme sahip olan Huawei, akıllı saat satışında liderliğe oynuyor! Detaylar haberimizde

huawei-akilli-saat-liderlige-oynuyor

Son yıllarda giyilebilir teknoloji ürünlerinin hayatımızda ki önemini az çok herkes anladı. Bu ihtiyaç durumu akıllı saat,bileklik ve kablosuz kulaklık gibi ürünlerin de satışlarına yansımış durumda.

Geçtiğimiz yıllarla kıyasladığımızda özellikle akıllı saat pazarında önemli bir artışın olduğunu söylemek mümkün.

Dünyanın önde gelen analiz ve araştırma şirketlerinden biri olan Canalys‘in raporuna göre de akıllı saatlere olan talep 2020’nin ilk çeyreğinde 2019’un dönemine göre bir hayli fazla artmış durumda.Dünya genelinde ki koronavirüs salgınına karşı bu artışı korumayı başaran Huawei, uygun fiyatlı akıllı saat modelleriyle de bir hayli kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Huawei akıllı saat satışında liderliğe oynuyor!

Canalys tarafından yayınlanan rapora göre 2020’nin ilk çeyreğinde yaklaşık olarak 14.3 milyon adet akıllı saat satıldı. Bu miktarın 5.2 milyonunu Apple satarken, 2.1 milyonunu Huawei üstleniyor.

huawei-akilli-saat-liderligi

Bu rapora göre en çok dikkat çeken isimlerden biri Huawei oldu. Son yıllarda uygun fiyatlı akıllı saat modelleri ile dikkatleri üzerine toplayan Huawei, satışlarını geçtiğimiz yıllara göre yüzde 113 arttırdı ve Samsung‘u resmen geride bıraktı. Çinli üretici geçtiğimiz yılın aynı döneminde 1 milyon akıllı saat satarken bu yıl ise satışlarını 2.1 milyona yükseltti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu