Huawei Haberleri

Huawei çok sert çıktı! Kaybeden sen olacaksın ABD !

ABD yaptırımları sonrasında Huawei çok sert çıktı! Kaybeden sen olacaksın!

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Huawei sonunda sessizliğini bozdu ve Huawei çok sert çıktı! Kaybeden sen olacaksın ABD! İşte Detaylar

ABD-Huawei-Kavgasi-Slider

 

Uzun zamandır ABD ve Çin arasında devam eden bir ticaret savaşı mevcut. Trump hükümeti ilk olarak ZTE firmasına yaptırım uygularken şimdi ise sıra Huawei‘e geldi. Donald Trump‘ın son yaptığı yaptırımı bardağı taşıran son damlıydı. Trump hükümetinin Çinli üreticiye uygulamaya çalıştığı yaptırımı üretici püskürtmeye başladı.

Huawei çok sert çıktı! Kaybeden sen olacaksın ABD !

ABD‘nin son hamlesi ise dünya çapında ki çip üreticisi olan TSMC üzerinden gelmişti. ABD hükümetinin talimatıyla birlikte TSMC, Huawei‘den sipariş alımını durdurmasını istemişti.Çin hükümeti bu son yaptırımdan sonra ülkesinde ki SMIC isimli çip üreticisine büyük bir yatırım fonu sağlayarak Huawei‘ye çip üretmesini istemişti. Bu gelişmeler sırasında sessizliğini bozan Huawei yetkilileri ilk açıklamalarını yaptılar. Huawei‘nin önemli personellerinden Andy Purdy Bloomberg’e yaptığı konuşmada kaybedenin Huawei olmayacağını söyledi.

huawei-abd-cin-kavgasi

ABD tarafından yapılan yaptırımları artık önemsemediklerini söyleyen Andy Purdy önümüzde ki süreçlerde Çin‘li üreticilerin ABD merkezli şirketlerden ayrılacağını söyledi. Huawei‘nin yetkili çalışanı ABD merkezli teknoloji şirketlerinin bu yüzden ekonomik sıkıntı yaşayacağını ve milyonlarca kişinin işsiz kalacağını da sözlerine ekledi. Bu yaptırımların karşılıksız kalmayacağını söyleyen Andy, ABD’ye karşı bu tarz yaptırımların uygulanabileceğini söyledi. ABD merkezli Çin’de üretim tesisleri de bir hayli fazla bulunuyor, bu tesislerin önemli isimlerinden biri olan Apple bu durum karşısına ne yapacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu