Huawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei çok zor duruma düşecek!Sen ne yaptın Donald Trump?

Donald Trump'ın hareketi sonrasında Huawei çok zor duruma düşecek!

TeknoBH Google Haberler

Huawei ve ABD arasında ki gerilimler sonucunda, Huawei çok zor duruma düşecek! Sen ne yaptın Donald Trump? İşte Detaylar

ABD-Cin-Huawei-Gerilimi-Suruyor-2

Donald Trump‘ın Huawei‘ye karşı duyduğu öfke hiçbir şekilde dinmiyor.Bazı ortaya atılan iddialara göre ABD,Huawei‘ye yeni kısıtlamalar getirmeyi planladığı öne sürülüyor.Muhtemel ABD hükümeti, COVID-19 salgını nedeniyle uğradığı zararın faturasını Çinli şirket Huawei‘den almak istiyor.ABD hükümeti , Huawei Technology ile birlikte 40 alt markasını daha kara listeye alındığı söyleniyor.Kısa bir süre önce Trump, ABD merkezli Teknoloji şirketlerinin Huawei ile olan lisanslarını sonlandırması için baskı yapmıştı.Google, Android servislerini Huawei modellerinde durdurma kararı almıştı.

Teknoloji sektörünü sarsan bu durum,Huawei‘nin Avrupa’da gerçekleştirdiği satışlarda ciddi bir düşüşe sebep oldu.Donald Trump hükümetinin bu hamleden sonra geri adım atmasını bekliyorduk ancak Trump hükümeti yeni bir kısıtlama getirdi.

Huawei çok zor duruma düşecek! Sen ne yaptın Donald Trump?

Trump hükümeti son hamlesi olarak TSMC‘ye kısıtlama getirdi! Tayvan merkezli şirket, dünya genelinde çip üretici bir şirket diyebiliriz.Markalar olarak belirtmek gerekirse Huawei,Qualcomm,Apple ve Samsung gibi yonga seti geliştiricileri,çiplerinin seri üretimin konusunda TSMC‘den destek alıyor.

Tayvan merkezli şirketin son dönemlerde gündemde olan bir iddiası vardı.Bu iddia şirketin ABD içerisinde yeni bir fabrika açacağı söyleniyordu.ABD-Huawei arasında ki gerilimden dolayı TSMC‘de karlı çıkmak için Huawei‘den sipariş alımını durdurdu.Bu durumda Huawei çiplerini üretmek için başka bir şirket bulması gerektiğini gösteriyor.

Huawei-ABD-Gerilimi-Kirin-TSMC

 

Teknoloji sektöründe maalesef ki üst seviye yonga setlerini üretecek çok fazla bir şirket yok.Bu şirketlerde en gözde ve en çok başarılı olan isimlerden biri de TSMC‘ydi.Bu karar sonra Huawei nasıl ve kiminle çalışacak merakla bekliyoruz.Çin‘de bazı çip üreticileri mevcut ama orada ki üreticiler orta segment şirketler olduğu için Huawei isteklerini karşılayabilecekler mi merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu