Huawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei için büyük bir iddia ortaya atıldı!

TeknoBH Google Haberler

Son zamanlarda ABD – Huawei arasında ki gerilim de büyük bir iddia ortaya atıldı! İddialara göre Çinli üreticiyi Ordu yönetiyor. Detaylar haberimizde

abd-hukumeti-huawei-teknolojilerini-kiskaniyor-1

Bildiğimiz üzere Huawei ve ABD arasında ki gerilim yaklaşık olarak 2 yıldır sürüyor. Hatta hatırlarsanız bu gerilimlerden kaynaklı Huawei’in yeni çıkan modellerinde Google servisleri bulunmuyor.

Teknoloji sektörünün bu gerilimin artık azalmasını beklerken, tam tersi oldu. Trump’ın Huawei aleyhine yaptığı son açıklamalara Federal İletişim Komisyonu tarafından da destek geldi.

Huawei için büyük bir iddia ortaya atıldı!

Tamamen bağımsız bir kuruluş olan FCC, akıllı telefonların ABD’de satışa sunulması önemi rollere sahip. Dolayısıyla FCC onayı almayan bir telefonun Amerika’da satışı yasak olduğunu söyleyebiliriz.

huawei-icin-buyuk-iddia

Geçtiğimiz günler de FCC Başkanı Ajit Pai ile görüşen Donald Trump, istediğini elde etmiş gibi görünüyor. Zira FCC tarafından Huawei için yapılan açıklamalar kaldırılabilecek bir durum değil. FCC Başkanı, Huawei için büyük bir iddia ortaya atıldı! İddia’da Çin Kominist Partisi tarafından desteklendiğini iddia etti. Bu söylemle yetinmeyen Pai, Çin Ordusu’nun Huawei’nin yönetiminde etkili olduğunu söyledi.

Bu yüzden Çinli üreticinin 5G teknolojisini kullanan ülkelerin tehdit altında olduğunu iddia etti.

Görünen o ki ABD hükümeti, Huawei ve ZTE üzerine ciddi bir şekilde baskı kurmaya devam edecek. Huawei geçtiğimiz ay ilk defa akıllı telefon pazarında Samsung’u geçerek en çok satış yapan telefon üreticisi olmuştu.

 

Kaynak:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu