Huawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei kullanıcılarına kötü haberimiz var!

Akıllı telefon sektöründe adını sıkça duyuran Huawei, kullanıcılarına kötü haberimiz var!

TeknoBH Google Haberler

Huawei kullanıcılarına kötü haberimiz var! ABD‘nin başkanı Donalt Trump koronavirüs sürecinde bile Huawei ile uğraşmaktan vazgeçmedi. Konu ile ilgili bütün detaylar;

Donald Trump Huawei ile uğraşmaktan vazgeçmiyor

Akıllı telefon sektöründe yerini iyiden iyiye taşıyan Huawei,ABD içerisinde 5G alt yapısını kurmaya başlayınca Donald Trump‘ın hedefi oldu. Çinli üreticiye çok fazla suçlama yönelten Trump hükümeti resmen Huawei ulusal bir tehdit olarak ilan etmiş ve ABD merkezli şirketlerde ticaret yapmasını yasaklamıştı.

Huawei kullanıcılarına kötü haberimiz var!

ABD hükümeti yasak getirince Huawei modellerinde ki Google servislerinin desteği de ortadan kalktı.Google kendi servislerinin bu uygulamadan hariç tutulmasını için hükümete başvuruda bulunmuş ama red cevabı gelmiş.

Huawei-

Koronavirüs salgını sebebiyle ABD‘nin şu aralar çok fazla yoğun olduğunu biliyoruz, bu durumda bile Donald Trump, Huawei ile uğraşmaktan vazgeçmiyor. ABD Başkanı Donald Trump, Huawei‘in güncel yürürlükte olan ticaretine 1 yıl daha uzatılmasına karar verdi. Bu engelden dolayı önümüzde ki 1 yıl boyunca yeni çıkan Huawei modellerinde Google servisleri maalesef yer almayacak. Daha önce satışa çıkartılmış olan Huawei ve Honor modellerinde güncelleme sorunları da ortaya çıkabilir diye düşünüyoruz. Çinli üretici bu yasak ve bu gibi durumlar için nasıl bir önlem alacak merakla bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu