Donanım HaberleriTeknoloji Haberleri

Huawei Masaüstü Bilgisayarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

TeknoBH Google Haberler

Huawei masaüstü bilgisayarı olan MateStation S’i lansmanda tanıtacak. Büyük merakla beklenen masaüstü bilgisayarın özellikleri neler?

Huawei Masaüstü Bilgisayarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Çin merkezli teknoloji devi Huawei yeni masaüstü bilgisayarını lansmanda tanıtmaya hazırlanıyor. Fiemanın yeni modelinin adı MateStation S. Söz konusu firma dizüstü bilgisayarlarında Matebook ve Masaüstü bilgisayarlarında ise MateStation serisi ile devam edecek. Çin merkezli teknoloji devi resmi duyuruyu resmi Twitter hesabından yaptı. İddialara göre Huawei yakın bir zamanda ilk masaüstü bilgisayarını Çin dışında ki pazarlara da sunmaya başlayacak. Yeni gelecek olan masaüstü bilgisayar ise bir önceki modeline göre çok daha ince bir kasaya sahip olacak.

Huawei masaüstü bilgisayarı MateStation S şık bir tasarıma sahip

Huawei masaüstü bilgisayarın özellikleri hakkında bir açıklama yaptı. Huawei MateStation S üzerinde USB-C bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi, 1x USB-C (USB 2.0) ve 1x USB dahil olmak üzere bağlantı için çift antenli Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 bulunuyor.

Aynı zamanda üzerinde USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktaları ve diğer önemli arabirimler de yer alıyor. Masaüstü bilgisayar kasası geliştirilmiş termal performans için ise asimetrik ısı dağıtma kanatları tasarlanmış. Ayrıca sistemin sıcaklığına bağlı olarak da fan hızlarını ayarlayabilen akıllı bir sıcaklık kontrol merkezi de yer alıyor.

Huawei ayrıca MateStation S’i %90 ekran / vücut oranına sahip bir monitör ile satışa sunmayı planlıyor. Bu monitörün HD çözünürlüğü, 16:9 en boy oranı ve LED teknolojisine sahip olduğunu görüyoruz. Monitör aynı zamanda IPS ekrana sahip ve 23,8 inç genişliğinde. Ayrıca monitör de göz koruması için TUV Rheinland uluslararası sertifikası da mevcut. Bunlara ek olarak,  bir Huawei klavyesi ve mouse seti de yer alıyor.

Kasanın içerisinde 8 GB 3200 MHz DDR4 RAM ve 256 GB M.2 SSD donanımları yer alıyor. Bu donanımlara ise AMD Ryzen 5 4600G APU güç veriyor. Sistem üzerinde ise önceden yüklenmiş Windows 10 işletim sistemi de yer alacak.  Huawei masaüstü bilgisayarın fiyatı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Önümüzde ki günlerde fiyatı ile ilgili açıklamalar olacağını düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu