Huawei HaberleriMobil Haberleri

Huawei Mate X2, katlanabilir ekran ile geliyor

TeknoBH Google Haberler

Huawei, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklama ile Mate 40 serisinin yanında Huawei Mate X2, içe doğru katlanabilir ekran ile geleceğini açıkladı.

huawei-mate-x2-katlanabilir-ekran-ile-geliyor

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Huawei, Mate 40 serisinin planlanan tarihte çıkış yapacağını ifade ederken, yeni modeli ile ilgili de güzel bir haber verdi. Huawei’in yeni modeli Huawei Mate X2, katlanabilir ekran ile geliyor! Bugün sızdırılan bilgilere göre, Mate X2‘nin diğer katlanabilir telefonlardan farklı olacağı ve bu farklılığın ekran panelinin içe doğru katlanacağı ortaya çıktı.

Huawei Mate X2, katlanabilir ekran ile geliyor

Akıllı telefon sektöründe güvenilir sızıntı yapan isimlerinden biri olan Evan Blass, Mate X2 dahil olmak üzere yeni Huawei cihazlarının kod adlarını sızdırdı. Güvenilir sızıntı yapan Evan Blass‘ın paylaştığı bilgilere göre yeni cihazın kod adı ” Teton ” olacak. Önümüzde ki günlerde sızdırılan yeni bilgiler de daha fazla bilgiye sahip olmak için kod adı işe yarayacaktır. Başka bir güvenilir sızıntıcı olan Ross Young ise Mate X2 hakkında bazı açıklamalar da bulundu. Ross Young‘a göre yeni cihaz Mate X2, önceki modellerden farklı olacağı ve ekranının içe doğru katlanacağını açıkladı. Farklı ekran tasarımını kullanılacağı geçtiğimiz aylarda bir patent aracılığı ile görmüştük fakat yeni bir seride kullanılacağı bilinmiyordu.

huawei-mate-x2-katlanabilir-ekran-ile-geliyor-1

EUIPO‘da dosyalanan patent, cihazın eski bir Mate X‘e benzer bir forma sahip olacağını gösteriyor. Huawei, cihazın tasarımını son anda değiştirmiş olabilir. Fakat elimizde ki patene göre cihazın aşağı yukarı nasıl bir tasarım ile geleceğini görebiliyoruz. Yeni cihazın ne zaman tanıtılacağı hakkında net bir bilgi yok ancak Mate 40 serisi ile tanıtılacağına dair söylentiler de mevcut.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu