Mobil Haberleri

Huawei Mate XS İçin Android 11 Güncellemesi Yayınlandı

TeknoBH Google Haberler

Huawei tüm ABD yaptırımlarına rağmen modellerine güncelleme yayınlamaya devam ediyor. Şirket şimdi de Mate XS için Android 11 güncellemesini yayınladı.

Huawei Mate XS İçin Android 11 Güncellemesi Yayınlandı

29 Eylül’de Huawei, katlanabilir Huawei Mate XS için EMU1 11 beta sürecini duyurmuştu. Şimdi de şirket, ABD’nin tüm yaptırımlarına rağmen Android 11 tabanlı EMUI 11’in kararlı sürümünü yayınlamaya başladı.

Huawei Mate XS modelinde Android 11 neler sunuyor

Bu, kararlı sürüm ilk etapta Çin’de sunuldu. Android 11 tabanlı EMUI 11’in dünyanın geri kalanında beta testi hala devam ediyor. Resmi zaman çizelgesine göre, Mate XS akıllı telefonlarının küresel kullanıcıları Ocak 2021’de EMUI 11 alacak.

Bahsi geçen yeni güncelleme  11.0.0.165 sürüm numarasına sahip. Bu güncelleme numarası daha önce ki Huawei P40, P30, Mate 40 ve Mate 30 gibi akıllı telefonlara yüksek hızlı aktarımı eklenmişti. Bu özellikten artık Huawei’nin katlanabilir telefon modeli de yararlanacak.

Huawei Mate XS İçin Android 11 Güncellemesi Yayınlandı

Yeni güncelleme ile birlikte ödeme modu ve uygulama sorunları düzeltiliyor. Aynı zamanda Kasım 2020 Android güvenlik düzeltmeleri de güncelleme ile sistemlere ekleniyor.

OTA üzerinden sunulan bu güncelleme ile önümüzde ki ay muhtemelen Türkiye pazarında yayınlanacak. Türkiye’de 29.999 TL‘ye satılan premium sınıf katlanabilir telefon çok ince bir kesime hitap ediyor. Peki Huawei Mate XS modelinin teknik özellikleri nedir? Şimdi sizlere teknik özelliklerinden bahsedelim.

Huawei Mate XS Teknik Özellikler

  • Ekran: Katlandığında 6,6 inç OLED / 6,38 inç OLED
  • Ekran: Açıldığında 8 inç OLED
  • İşlemci: Huawei Lirin 990 5G
  • RAM: 8 GB LPDDR4X
  • Depolama: 512 GB
  • Kamera: 40 MP + 8 MP + 16 MP + ToF sensör
  • Batarya: 4500 mAh, 55W hızlı şarj

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu